Скандалът между правителството и превозвачите се разгаря. Пост на министъър

...
Скандалът между правителството и превозвачите се разгаря. Пост на министъър
Коментари Харесай

Министърът на транспорта срещу превозвачите: На някои от тях държавата е раздавала щедро субсидии

Скандалът сред държавното управление и превозвачите се разгаря. Пост на министъър Събев във Facebook нажежи пристрастеностите.

Николай Събев

министър на превоза

Facebook

В предходните години страната е раздавала обилно и без доста да внимава дотации и на автобусните превозвачи. Вече има повече надзор, и това докара до митинги. Контролът не е самоцел. Той би трябвало да спести пари на всички нас, и да подреди вярно връзките в стопанската система.
Филмът с няколко послушни транспортни компании на “държавна хранилка “ завърши.
Продължаваме измененията.
За естествена страна.

Пред БТВ тази заран той взе участие в директно включване по-късно на Магдалена Милтенова от Конфедерацията на автобусните превозвачи.

Държавата ще стартира дейности по нареждане на разписанията, тъй че да няма повтаряне на написания, да няма повтаряне на финансиране и субсидиране. Г-жа Милтенова съставлява част от компаниите, които нямат интерес страната да има национална транспортна скица. Но ние сме решени, че страната ще има такава скица и започваме да я подреждаме. Всички автобусни превозвачи и притежатели на компании би трябвало да знаят, че в лицето на министерството имат поръчител за равни условия на пазара, съобщи Николай Събев.

По думите му, Милтенова не желае да договаря. Запитан дали ще я предложения на среща в министерството, той отвърна: Аз желая да поканя законни представители на автобусните превозвачи.

Относно поръчката за цялостна транспортна обсада на 18 май, Събев съобщи, че Министерство на превоза няма да допусне спиране на транспорти.

Ние постоянно сме преговаряли и търсили решения, които да донесат социална изгода, сподели още той.

По думите на Николай Събев министър председателят бил безочливо пресечен на въпросната среща и поради това превозвачите напуснали.

Освен това Събев бе безапелационен, че няма да подаде оставка.

Това предизвика остра реакция от страна на превозвачите.

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР