Ситуацията в Донбас става все по-напрегната, което ни кара да

...
Ситуацията в Донбас става все по-напрегната, което ни кара да
Коментари Харесай

Западът и Русия трябва съвместно да “принудят” Украйна към мир

Ситуацията в Донбас става все по-напрегната, което ни кара да се замислим какво чака освен този район, само че и цяла Украйна като цяло. Първото потребление на турския дрон " Байрактар " от украинските военни против националните републики беше осъществено в нарушаване на Минските съглашения, което повдига доста въпроси. Включително и от страна на Запада.

Например, немското външно министерство в особено изказване прикани страните в спора в Донбас към деескалация, като акцентира загрижеността си от развиването на събитията през последните дни и акцентира, че потреблението на дронове е позволено единствено от Специалната мониторингова задача на ОССЕ.Киев, представляван от посланика на Украйна в Германия Андрей Мелник, освен се оправдава, че „ Украйна има законно право на самозащита ", само че изисква Берлин „ удвои напъните си като медиатор за привикване на срещата на високо ниво в Нормандски формат в Берлин " и „ да сложи Москва на място ". Репликата на посланика наподобява освен като дипломатическа неучтивост към Русия и Германия, само че и като зов на обезсърчение.

Политиците в Киев започнаха да схващат, че губят надзор над събитията и властта в страната е застрашена от военни и въоръжени националистически групировки, чийто гръбнак са младежи, изповядващи нападателна идеология и подготвени да извършат геноцид против своите " врагове ". В случай на най-лошото развиване на събитията в Украйна, тези сили няма да се поколебаят да прочистват в духа на Волинското кръвопролитие от Втората международна война, което ще засегне по-голямата част от популацията на Донбас и националните малцинства, живеещи в Украйна.

Създава се усещане, че администрацията на Зеленски и даже Белият дом към този момент не управляват изцяло обстановката в Украйна. Украйна навлиза във фаза на неконтролируемо раздробяване и гражданска „ война на всички против всички ". Съседите? схващат това. Неслучайно оня ден ръководителят на полската ръководеща партия " Право и правдивост " Ярослав Качински разгласи проекти за разширение на въоръжените сили на Полша до 250 хиляди постоянни бойци и 50 хиляди резервисти. Наистина, при положение на раздробяване на Украйна е допустимо стотици хиляди бежанци да стартират да минават украинско-полската граница.

Как ще реагира тогава Варшава?

Ще сложи ли картечници, ще изиска ли помощ от НАТО? Западните страни, граничещи с Украйна, могат да подхващат превантивни ограничения. За да предотвратят отрицателните последствия от неконтролираното раздробяване на украинската страна, те могат да подхващат стъпки за отбрана на своите национални малцинства. Унгария в този случай ще предяви искания към Закарпатието, а Румъния - към Буковина. Дори Полша, която пази Украйна до последно, виждайки я като аванпост против Русия, може да се опита да си присвои Лвов, Ивано-Франковск и Тернопол.

Ясно е, че разпадането на Украйна ще сътвори нови и съществени проблеми за Европейски Съюз. Появата на украинското „ Диво поле " в Европа, нападателно и неконтролируемо, ще провокира закани за разпространяване на оръжия, активизиране на незаконни групи, трафик на опиати, трафик на хора. Икономическите планове ще бъдат атакувани. Това надали ще се хареса на Съединени американски щати.

В последна сметка разпространяването на отрядите на Махно ще навреди на европейските съдружници на Вашингтон, които няма да се поколебаят да слагат пред американците въпроса за тяхната политика в украинска посока. Това, което се случва в този момент в Украйна, незабавно изисква от западните страни и Русия съгласуван курс и съгласувани ограничения за " налагане на мира " в Киев. Тъй като, за жалост, към този момент е мъчно да се удържат единствено с политически и дипломатически дейности както ръководещият хайлайф на Украйна, по този начин и националистите.

На първо място, в тази обстановка Вашингтон би трябвало да се откаже от доставката на оръжие на украинската войска, защото няма гаранции, че то няма да бъде употребявано против съдружниците си от НАТО. Освен това непрекъснатите членове на Съвета за сигурност на Организация на обединените нации би трябвало да насочат предизвестие, че при положение на прелом и идването на власт на военна хунта тя няма да бъде приета за законно държавно управление. Очевидно е също по този начин, че има потребност от съвещания сред Москва, Будапеща, Букурещ и Варшава за реакция на обстановката при положение на отрицателен сюжет на разпадането на Украйна.

Източник:
Източник: cross.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР