Самолетът на Асад изчезна от радарите, може да е взривен
Сирийският президент може да е умрял при самолетна злополука, заяви Ройтерс, базирайки се на свои източници.
По-рано агенцията съобщи, че Асад е напуснал Дамаск със аероплан. Според източници на организацията има " доста огромна възможност Асад да е умрял при злополуката ". Те показаха странната траектория на самолета, който съгласно мониторинговия уебсайт Flightradar " ненадейно е направил завой на 180 градуса и изчезна от картата ", цитира Факти и Българска телеграфна агенция.
„ Самолетът изчезна от радара, транспондерът може да е бил изключен, само че считам, че е по-голяма вероятността корабът да е бил свален “, означи един от източниците на организацията в Сирия, отказвайки да разяснява повече.
На 27 ноември образуването на групата Jabhat al-Nusra (забранена в Руската федерация и приета за терористична организация) и нейните съдружници започнаха огромна атака против позициите на сирийските държавни сили. До вечерта на 7 декември съперниците на Асад превзеха градовете Алепо, Хама, Дейр ез Зор, Дараа и Хомс.
В неделя сутринта сирийски бойци влязоха в Дамаск, след което елементи на сирийската войска напуснаха града. Премиерът на републиката Мохамед Гази Ал Джалали сподели, че е разговарял с Асад за финален път вечерта на 7 декември и го е уведомил за обстановката.
Did Bashar al-Assad's Plane Crash?
— khaled mahmoued (@khaledmahmoued1) December 8, 2024
Sudden Disappearance and Altitude Change Suggests It Was Shot Down!!
Unconfirmed information is being circulated about the sudden descent of the plane that was reportedly carrying Assad after it disappeared from radar and dropped suddenly from… pic.twitter.com/fpFQxQaq0K




