Сирецът, управлявал автобуса с мигранти от катастрофата с двама загинали полицаи,

...
Сирецът, управлявал автобуса с мигранти от катастрофата с двама загинали полицаи,
Коментари Харесай

Шофьорът на автобуса, убил полицаите в Бургас, се оказа пълнолетен


Сирецът, управлявал автобуса с мигранти от злополуката с двама починали служители на реда, е пълновръстен. Роден е през 2004, а не през 2007 година, както твърдеше до момента. Информацията е от управляващи в Турция и Сирия, съобщи на брифинг в петък Сийка Милева, говорител на основния прокурор, представена от Нова телевизия. 

Тя изясни още, че данните за възрастта на Омар Мохамад Али Абдан са потвърдени и от експертиза, направена у нас. Тя включвала образна диагностика, рентгенови фотоси на ръцете, таза и костите. 

От държавното обвиняване обявиха още, че в хода на досъдебното произвеждане се проверява и версията за терористичен акт. Разпитани са към 50 очевидци, назначени са голям брой експертизи, изискана е информация от мобилните оператори в страната.

След доказване на възрастта на Омар Абдан обвиненията към него ще бъдат преквалифицирани. Така, в случай че бъде приет за отговорен, той може да получи наказване от 15 до 20 години затвор или до живот. 
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР