Синоптиците от Метео България с прогноза за опасни горещини в

...
Синоптиците от Метео България с прогноза за опасни горещини в
Коментари Харесай

Африканската жега се завръща на тази дата

Синоптиците от Метео България с прогноза за рискови горещини в идните дни

Африка се завръща! След значителното, само че пък малко намаляване на температурите в интервала 9-11 юли, от събота стартира ново покачване. А след 15-и юли се чакат нови рискови горещини. Това оповестяват синоптиците от Метео България. 

Все отново, с изключение на комфорт към дневните температури, ще усетим глътка пресен въздух и около много ниски минимални температури в идващите четири нощи и утрини (до неделя в това число!), като тук-там са вероятни и едноцифрени стойности при ясно време и намаляване напразно, прецизират те.

В метеопортала са разгласили и карти, която демонстрира прогнозите за горещини.

" Лошото е, че не се виждат и някакви жизненоважни превалявания в този интервал (поне не повсеместни такива), а рецесията с водата не търпи отсрочване на дъждове и ограничения, изключително откакто изпратихме изсъхнал юни, което е скандално (юни е вторият най-валежен месец за огромна част в страната през годината по правила след май и трябва/ше да вали безкрайно, както го прави всяка друга година, само че уви...) и злата му участ " влезе " и в юли. Само да не продължи и през август, че обстановката с пожарите в идващите седмици при такива метео сюжети също е плашеща ", означават още от Метео България.

 

Източник: flagman.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР