“Сините не са губили от “шпорите като домакин от 7

...
“Сините не са губили от “шпорите като домакин от 7
Коментари Харесай

Ще ликува ли Челси в дербито с Тотнъм?

“Сините ” не са губили от “шпорите ” като хазаин от 7 години насам

Челси се намира в извънредно деликатна обстановка преди дербито на Лондон против Тотнъм идващия четвъртък при подновяването на мачовете от британската Висша лига. “Сините ” на процедура се нуждаят от успеха в дуела непременно в борбата си за топ 4 в края на сезона и все още разполагат с 49 точки, компактно следвани от Манчестър Сити с 48 пункта, както и Нюкасъл и Брайтън, всеки от които е с 47, до момента в който пред тях се намира Нотингам  Форест с 54.

Все още не е изцяло ясна картината и с травмите в отбора на Челси, като ситуацията на “шпорите ” надалеч не наподобява по-цветущо, което в допълнение носи своите въпросителни за крайния излаз на дербито. По-рано в хода на сезона точно 2-кратните носители на Шампионска лига бяха тези, които ликуваха с триумфа в “луд ” мач на “Тотнъм Хотспър Стейдиъм ”, приключил с крайното 3:4, след наваксване на пасив от 2:0, само че това само ни подтиква да чакаме ново шоу сред двата отбора на “Стамфорд Бридж ” идната седмица.

Към момента “сините ” се намират в серия от четири следващи победи на собствен терен и историята на съперничеството ни демонстрира, че последният успех за Тотнъм на “Моста ” датира от 2018-а година, но това надалеч не подсигурява нещо несъмнено за отбора на Енцо Мареска. Същевременно фокусът на Анте Постекоглу и компания наподобява напълно ориентиран към повдигане на купата в Лига Европа, даваща място в Шампионска лига за идващия сезон, което ни кара да имаме вяра, че за Челси мачът е от много по-огромно значение и те ще създадат всичко по силите си в името на трите точки. Дербито на Лондон е на 3-ти април, четвъртък, в 22:00 часа.

Според букмейкъра Palms Bet Челси е изявен любимец в дуела. Вероятността за победа на " сините " е 64 %. Шансовете за тъждество или триумф на Тотнъм са по 22,2%. 


 

FaceBookTwitterPinterest
Източник: tribune.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР