Синдикатът на железничарите отново е в протестна готовност. За пореден

...
Синдикатът на железничарите отново е в протестна готовност. За пореден
Коментари Харесай

1300 свободни работни места в най-големият работодател в България

Синдикатът на железничарите още веднъж е в протестна подготвеност. За следващ път сигнализират, че има съществени проблеми при параметрите в Колективния трудов контракт.

" Нашата работа сме я свършили. Направили сме плана за Колективния трудов контракт, внесли сме го в законния период, преговаряме към този момент месец и половина. Работодателят трябваше да направи разбори какви са аргументите за понижаване на личния състав. Ние направихме анализите. Те дори не желаят да ги прочетат.

Пределно ясно ни е, че проблемите не могат да се решат от през днешния ден за на следващия ден, не може да се намерят такива пари. Помолихме Георги Гвоздейков да се направи инспекцията, да бъде справедлив и да каже каква е истината, и да се вземат съответните решения. Свободните работни места станаха 1300 ", съобщи ръководителят на Синдиката на железничарите Петър Бунев в предаването " България заран ".

Той заяви, че е получил сигнал за човек, който е назначен през януари за шеф, само че без да има нужната компетентност и обучение.

" Без да е учил го вършат шеф. Това не се случваше, израстваха фрагменти от компанията, които се доказваха. Обръщам се към министъра да ревизира този случай - какво е работил, какво е учил. Работим по 20 години, с цел да можем да тръгнем на някъде и в този миг идва един парашутист - по тази причина напущат хората ", сподели Бунев пред Bulgaria ON AIR.

НКЖИ е най-големият шеф в България, подсети Петър Бунев. Той уточни, че работните места там са 11 500, но незаетите са 1300 и броят им пораства прогресивно. Средната възраст на работещите в компанията е 50+. Има и голям дял на работещи пенсионери, очерта картината ръководителят на синдиката.

Той акцентира, че работата в жп превоза изисква индивидът да е психологично здрав - вършат се психотестове от време на време. Служителите минават и на изпити през 3-5 години, свързани с правилниците, по които работят.

" Когато започнах работа, имаше непрекъснато механици, които поддържаха. Сега няколко хора дават отговор за един сектор. Дали са им кола. През нощта съвсем нямаме хора ", добави той.

Според него Колективният трудов контракт няма да докара до прекъсване на влакове и добави, че когато липсват фрагменти, се постанова да се работи изключително, а изключителният труд е рисков в железниците.
Източник: petel.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР