Символът на левия печат вестник Дума“ спря да съществуваНа 1

...
Символът на левия печат вестник Дума“ спря да съществуваНа 1
Коментари Харесай

Символът на левия печат вестник „Дума“ спира да съществува

Символът на левия щемпел вестник „ Дума “ спря да съществува

На 1 май – Денят на труда, беше последният книжен брой на именития вестник „ Дума “. Вестникът, правоприемник на соц изданието „ Работническо дело “ и знак на левия щемпел през годините на демокрацията.

В първите години след измененията „ Дума “ имаше над половин милион дневен тираж и бе измежду най-четените медии, дружно с десния „ Демокрация “.



С времето въздействието му понижа по голям брой аргументи – развиването на технологиите и интернет изданията, намаляващата политическа тежест на Българска социалистическа партия, финансови проблеми и така нататък

защото Българска социалистическа партия остана отвън Народното събрание и няма да има партийна дотация, с която да устоя редакцията.

Все отново „ Дума “ ще го бъде като новинарски уебсайт.

Коментар по тематиката през вчерашния ден направи някогашният ръководител на столичната организация на Българска социалистическа партия Калоян Паргов.

„ Дума “ може да съществува като вестник! Казвам го във връзка всички жалейки, които прочетох във връзка на последния книжен брой от 1 май “, написа той във Facebook.

„ Още през предходната година показах на ИБ на Народно събрание на Българска социалистическа партия

Част от членовете на настоящето Изпълнително бюро, които и тогава бяха в тясното управление на Българска социалистическа партия, са осведомени с този проект.

Най-лесното е вестник Дума да бъде спрян.

Предизвикателството е в този сложен за партията интервал да бъде съхранен признака на левия щемпел в България.

Можем да го създадем, само че трябват воля и предпочитание!

Както народът е споделил: Дума дупка не прави, само че за Дума се гони до дупка “.
Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР