Симптомите на коронавируса са практически неразличими от симптомите на грипа.

...
Симптомите на коронавируса са практически неразличими от симптомите на грипа.
Коментари Харесай

Нямало разлика в симптомите на коронавируса и грипа

Симптомите на ковид са на практика неразличими от признаците на грипа. Това съобщи пред Българска национална телевизия шефът на детското поделение в Инфекциозна болница доцент лекар Атанас Мангъров.

По негови думи, в случай че някой бъде обвинен, че има ковид, това ще е по епидемиологични данни - в случай че е бил някъде, където би могъл да има контакт със инфектиран.

Според него опитът от предишните епидемии демонстрира, че вкарването на такива хора в болница не е добър вид. Причината е, че там се основават по-големи условия да контактуват с хората и болестта да се популяризира по-широко.

Д-р Мангъров изясни, че в такава обстановка би трябвало да се съблюдават всички ограничения, с цел да не се заразят хората, които лекуват възможните болни - маски, ръкавици.

По негови думи става въпрос за животозастрашаваща зараза, която има доста огромни благоприятни условия за заразяване. Той предизвести, че инфекцията се предава по всички вероятни пътища, откакто се е популяризирала толкоз бързо.

Той не чака лекуване за това заболяване в обозримо бъдеще. Именно затова напъните били ориентирани към изолирането на вируса, с цел да ограничи разпространяването на епидемията. Това обаче е извънредно мъчно.

По негови думи при актуалната зараза смъртността е сред 3 и 4%, което било много по-малко от случая през 2002-2003 година, когато смъртността е достигнала 10%, или през 2012 година при средноизточния респираторен синдром с 35% смъртност.

Запитан дали може вирусът да се придвижва с пощенски колета доктор Мангъров изясни, че тези вируси са неустойчиви в околната среда, би трябвало да има пряк контакт.

Той успокои хората, че с цел да имат съмнения за ковид, би трябвало да са имали персонален контакт с другия завършек на света.

Относно грипа, който сега върлува у нас, доцентът уточни, че той визира главно се засягат децата от 1-2-годишна възраст до учебна възраст и протича с висока температура и дразнеща суха кашлица.

Д-р Мангъров посъветва хората да си останат у дома, когато почувстват признаците на грипа. /БНТ
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР