Силна експлозия е станала тази сутрин в центъра на турската

...
Силна експлозия е станала тази сутрин в центъра на турската
Коментари Харесай

Силен взрив и изстрели в Анкара, властите съобщиха за самоубийствен атентат

Силна детонация е станала тази заран в центъра на турската столица Анкара, оповестиха малките екрани TGRT Haber и CNN Turk.

Взривът е станал покрай централния площад „ Къзълай ” към 9:30 ч. Чути са изстрели към Народното събрание.

Главният бул. " Ататюрк " беше затворен за придвижване поради детонацията покрай една от вратите на Великото национално заседание.

По-късно в изказване на вътрешното министерство бе обявено, че гърмежът се дължи на гибелен атентат. Извършен е от двама души, като единият се е самовзривил, а другият е бил обезвреден от силите за сигурност.

Двама служители на реда са били леко ранени.

LATEST — Terrorist blows himself up, another killed as 2 police officers injured while thwarting terror attack at Turkish National Police headquarters in capital Ankara: Interior Minister
— DAILY SABAH (@DailySabah)
Двама служители на реда са били ранени. „ Пожелавам на нашите герои скорошно възобновяване. Борбата ни ще продължи безмилостно, до момента в който не бъде обезвреден и последният терорист ”, уточни вътрешният министър.

По-късно през днешния ден предстоеше разкриване на сесията на турския парламент след близо тримесечна пауза.

İşte teröristlerin kullandığı araç

Olay yerindeki bomba imha ekipleri o aracı inceliyor
— CNN TÜRK (@cnnturk)
Източник: boulevardbulgaria.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР