Гюров: Сигурността е приоритет при евакуацията на българите от Близкия изток
Сигурността на българските жители е водещ приоритет при организирането на евакуацията им от района на Близкия изток. Това съобщи служебният министър-председател Андрей Гюров по време на брифинг в Министерски съвет, представен от Българска телеграфна агенция.
Премиерът уточни, че обстановката в Близкия изток е динамична и се трансформира всекидневно, като Министерският съвет и ангажираните институции наблюдават от близко развиването ѝ. Фокусът на държавното управление е извеждането на българските жители от района по най-бързия вероятен метод, при гарантиране на тяхната сигурност.
„ В момента се разискват разнообразни благоприятни условия и направления. За нас приоритет е сигурността “, акцентира Гюров.
Той заяви, че е провел срещи с отрасловите министри, както и с представители на авиационните и други способени служби, които са докладвали за подхванатите дейности по организацията на евакуационните полети.
Министър-председателят изясни, че се работи за засилена съгласуваност сред институциите, в това число Ситуационния център към Министерството на външните работи, с цел правене на настоящи описи на българските жители по дестинации и подготвеност за тяхното извеждане. Тази информация се подава към въздушните управляващи за заявяване на нужните направления и слотове за кацане, след което се задействат консулските служби за образуване на напредването на жителите до летищата и осъществяване на инспекциите за сигурност.
По думите му все още има обезпечени задоволително самолети, които са в подготвеност да извършат полети при потвърждаване на маршрутите. Очакванията са още в идващите дни да бъдат осъществени полети с български жители, които да се завърнат в страната. Гюров акцентира, че в процеса са ангажирани и службите за сигурност, с цел да не се поемат непотребни опасности.
„ Сигурността на българските жители е с преимущество “, съобщи той.
Надяваме се рано сутринта на следващия ден да стартираме с първите полети по изтеглянето на нашите сънародници от зоните на спора. Това разгласи служебният министър на външните работи Надежда Нейнски на брифинг в Министерския съвет след среща при премиера Андрей Гюров във връзка със обстановката в Близкия изток и опциите за евакуация на българи от региона.
Вече сме организирали изтеглянето на българите от Оман, уточни Нейнски, представена от Българска телеграфна агенция.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
Премиерът уточни, че обстановката в Близкия изток е динамична и се трансформира всекидневно, като Министерският съвет и ангажираните институции наблюдават от близко развиването ѝ. Фокусът на държавното управление е извеждането на българските жители от района по най-бързия вероятен метод, при гарантиране на тяхната сигурност.
„ В момента се разискват разнообразни благоприятни условия и направления. За нас приоритет е сигурността “, акцентира Гюров.
Той заяви, че е провел срещи с отрасловите министри, както и с представители на авиационните и други способени служби, които са докладвали за подхванатите дейности по организацията на евакуационните полети.
Министър-председателят изясни, че се работи за засилена съгласуваност сред институциите, в това число Ситуационния център към Министерството на външните работи, с цел правене на настоящи описи на българските жители по дестинации и подготвеност за тяхното извеждане. Тази информация се подава към въздушните управляващи за заявяване на нужните направления и слотове за кацане, след което се задействат консулските служби за образуване на напредването на жителите до летищата и осъществяване на инспекциите за сигурност.
По думите му все още има обезпечени задоволително самолети, които са в подготвеност да извършат полети при потвърждаване на маршрутите. Очакванията са още в идващите дни да бъдат осъществени полети с български жители, които да се завърнат в страната. Гюров акцентира, че в процеса са ангажирани и службите за сигурност, с цел да не се поемат непотребни опасности.
„ Сигурността на българските жители е с преимущество “, съобщи той.
Надяваме се рано сутринта на следващия ден да стартираме с първите полети по изтеглянето на нашите сънародници от зоните на спора. Това разгласи служебният министър на външните работи Надежда Нейнски на брифинг в Министерския съвет след среща при премиера Андрей Гюров във връзка със обстановката в Близкия изток и опциите за евакуация на българи от региона.
Вече сме организирали изтеглянето на българите от Оман, уточни Нейнски, представена от Българска телеграфна агенция.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
Източник: clubz.bg
КОМЕНТАРИ




