РАЗГРАДЕН ДВОР: Спипаха германец да щрака самолетите на летището
Сигнали за дронове, прелитащи над летище „ Васил Левски “ в София, сложиха под въпрос сигурността на аеродрума, който се употребява и за кацане на американски военни самолети. Това обаче се оказва, че не е единствената тайнственост. Властите спипаха чиновник на немска самолетна компания с радиостанция и фотоапарат и породи въпроса дали дейностите му са просто любителски, или да не би да става въпрос за шпионаж.
Миналата нощ се оказа напрегната за чиновниците на летище „ Васил Левски “ в София. Три обособени сигнала за дронове над аеродрума са били подадени в границите на един час. Въпреки това, не се наложи отклонение на полети, а единственият случай беше занимателен аероплан от Брюксел, който кацна с 11 минути забавяне. Но самият факт, че тези сигнали останаха неразбираеми, повдига въпроси за същинската причина за тяхното появяване.
Служител на известна немска самолетна компания обаче бил хванат с радиостанция и фотоапарат. Той обяснил пред проверяващите, че употребявал радиолокационната кула на летището, с цел да следи самолетите за персонални цели. Въпреки че твърди, че е фен, този случай подлага на подозрение дали не е част от по-сериозна активност. Служителят бил деен в обществени мрежи, които се занимават с снимка на самолети, само че дали неговата активност е единствено почтено занимание остава тайнственост.
Главният секретар на Министерство на вътрешните работи Любомир Николов не загатна дали индивидът с радиостанцията е разузнавач, само че посочи, че от 2008 година работел в известната немска самолетна компания. Целта на летецът с фотоапарата била да прави професионални фотоси на самолети, които изхвърчат от София.
" Човекът взе участие в обществени мрежи, в които има някакво състезание. Това по-скоро е някаква любителска активност “, разясни Николов.
" Дрон няма. Не сме открили “, сподели още той.
Подадени са три сигнала за дронове, само че по думите на основния секретар на Министерство на вътрешните работи полицейските чиновници не са ги открили. Какво е прелетяло над гражданското летище в българската столица, където са кацнали американски военни самолети, остава тайнственост. Загадка е и каква е тази подготвителна активност по време на войната в Иран, поради която по думите на външния ни министър Надежда Нейнски US самолетите са на софийският аеродрум. По думите й това не ни предписание участник в бойните дейности, въпреки че Иран обстрелва страните, в които има бази, употребявани от Съединени американски щати.
Стари руски камиони, натоварени с архаично оръжие, са видяни по автомагистрала „ Тракия “. То обаче е неефикасно против иранските дронове и ракети.
Мистерията ускори и военният анализатор Юрий Иванов, който в своя видеокоментар за събитията от деня, оповестен в неговия Ютуб канал „ Време напред “, сподели фрагменти с военна колана по автомагистрала „ Тракия “ и изясни, че по този метод със старите ЗИЛ-ове се транспортират Е125. „ Имаше Противовъздушна отбрана отделение край Трилистник. Най-вероятно отиват към София, с цел да пази летището, макар че това е архаично оръжие ", разяснява той.
Миналата нощ се оказа напрегната за чиновниците на летище „ Васил Левски “ в София. Три обособени сигнала за дронове над аеродрума са били подадени в границите на един час. Въпреки това, не се наложи отклонение на полети, а единственият случай беше занимателен аероплан от Брюксел, който кацна с 11 минути забавяне. Но самият факт, че тези сигнали останаха неразбираеми, повдига въпроси за същинската причина за тяхното появяване.
Служител на известна немска самолетна компания обаче бил хванат с радиостанция и фотоапарат. Той обяснил пред проверяващите, че употребявал радиолокационната кула на летището, с цел да следи самолетите за персонални цели. Въпреки че твърди, че е фен, този случай подлага на подозрение дали не е част от по-сериозна активност. Служителят бил деен в обществени мрежи, които се занимават с снимка на самолети, само че дали неговата активност е единствено почтено занимание остава тайнственост.
Главният секретар на Министерство на вътрешните работи Любомир Николов не загатна дали индивидът с радиостанцията е разузнавач, само че посочи, че от 2008 година работел в известната немска самолетна компания. Целта на летецът с фотоапарата била да прави професионални фотоси на самолети, които изхвърчат от София.
" Човекът взе участие в обществени мрежи, в които има някакво състезание. Това по-скоро е някаква любителска активност “, разясни Николов.
" Дрон няма. Не сме открили “, сподели още той.
Подадени са три сигнала за дронове, само че по думите на основния секретар на Министерство на вътрешните работи полицейските чиновници не са ги открили. Какво е прелетяло над гражданското летище в българската столица, където са кацнали американски военни самолети, остава тайнственост. Загадка е и каква е тази подготвителна активност по време на войната в Иран, поради която по думите на външния ни министър Надежда Нейнски US самолетите са на софийският аеродрум. По думите й това не ни предписание участник в бойните дейности, въпреки че Иран обстрелва страните, в които има бази, употребявани от Съединени американски щати.
Стари руски камиони, натоварени с архаично оръжие, са видяни по автомагистрала „ Тракия “. То обаче е неефикасно против иранските дронове и ракети.
Мистерията ускори и военният анализатор Юрий Иванов, който в своя видеокоментар за събитията от деня, оповестен в неговия Ютуб канал „ Време напред “, сподели фрагменти с военна колана по автомагистрала „ Тракия “ и изясни, че по този метод със старите ЗИЛ-ове се транспортират Е125. „ Имаше Противовъздушна отбрана отделение край Трилистник. Най-вероятно отиват към София, с цел да пази летището, макар че това е архаично оръжие ", разяснява той.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




