Мъж стреля по деца заради бадеми - сигнал от Несебър взриви мрежата
Сигнал за извънредно обезпокоителен случай с деца в Несебър провокира бурна реакция в обществените мрежи – само че и съществени подозрения.
Публикация на Мария Илиева в групата „ Шофьори Несебър “ споделя, че нейният наследник и още няколко деца са били застрашени с оръжие, откакто влезнали в двор да берат зелени бадеми – с разрешението на притежателя. Според изказванията, обстановката е ескалирала, мъжът извадил револвер и даже стрелял, което предиздвикало децата да избягат в суматоха.
По думите ѝ, при последвал диалог притежателят отрекъл да е стрелял и декларирал, че е употребявал пиратки, с цел да ги прогони. Семейството е подало сигнал в полицията.
Историята обаче не среща еднопосочна поддръжка онлайн. Под обявата се появиха десетки мнения, които слагат под въпрос достоверността ѝ – и то по непредвидена причина.
Много консуматори се усъмниха в самото изказване за „ зелени бадеми “ по това време на годината:
„ Какви бадеми, те занапред цъфтят! “
„ Навън е зима, това няма по какъв начин да е правилно. “
„ Историята куца още от началото. “
Други коментиращи насочват вниманието към държанието на децата и опцията разказът да е пресилен или неопределено предаден. Появиха се и по-остри отзиви, свързани с възпитанието и уважението към частната благосъстоятелност.
Не липсваха и иронични реакции, сравняващи обстановката с „ военна зона поради джанки “:
Веселин Митков Петрешков: " Представям си за зелени джанки, в случай че лапетата берат, то ще хвърчат гранати ще има сложени мини към джанката и ще я обхождат дронове във въздуха ".
Факт е, че в България бадемите нормално узряват в края на лятото, а напролет едвам стартират да се развиват. Това слага въпрос дали става дума за действителни бадеми, за различен плод – или за неправилност в описа.
В същото време, в случай че фактически е имало приложимост или проява на оръжие, и то бойно, както твърди майката, против деца, казусът е извънредно сериозен и предстои на инспекция от органите на реда.
Към момента няма публична информация от полицията за случая. Остава да се обясни: имало ли е действително изстрели, употребявано ли е оръжие или пиротехника, какво тъкмо се е случило в двора. Случаят демонстрира какъв брой бързо една история може да провокира публично напрежение – само че и какъв брой значимо е обстоятелствата да бъдат изяснени, преди да се вършат дефинитивни заключения.
Истина, пресилване или неразбирателство? Отговорът следва.
Ето целия пост на Мария Илиева:
Вчера, сред 14:30 и 15:00 ч., синът ми дружно с още няколко деца се прибирали от учебно заведение. По пътя видели дърво със зелени бадеми и решили първо да попитат притежателя дали могат да си откъснат. Той им разрешил.
В един миг обаче обстановката излязла отвън надзор. Децата са прекалили, а мъжът реагирал извънредно несъответстващо – извадил револвер и стрелял по тях. Уплашени, всички почнали да бягат. В паниката синът ми изпуснал телефона си в двора.
Когато се върнал да си го изиска, мъжът още веднъж го заплашил и траял с агресивното си държание. Детето било мощно уплашено и се обадило на татко си. Когато той дошъл и попитал дали е стрелял, мъжът отрекъл и декларирал, че е хвърлял пиратки, с цел да ги сплаши.
Това ли е методът да уплашиш едно дете? Всички сме правили сходни неща като дребни, само че никой не е стрелял по нас. Хората в действителност са откачили тотално.
Ситуацията е извънредно сериозна и неприемлива – става въпрос за деца. Подадохме сигнал в полицията и чакаме казусът да бъде разследван и да се вземат нужните ограничения.
Пазете децата си!
Публикация на Мария Илиева в групата „ Шофьори Несебър “ споделя, че нейният наследник и още няколко деца са били застрашени с оръжие, откакто влезнали в двор да берат зелени бадеми – с разрешението на притежателя. Според изказванията, обстановката е ескалирала, мъжът извадил револвер и даже стрелял, което предиздвикало децата да избягат в суматоха.
По думите ѝ, при последвал диалог притежателят отрекъл да е стрелял и декларирал, че е употребявал пиратки, с цел да ги прогони. Семейството е подало сигнал в полицията.
Историята обаче не среща еднопосочна поддръжка онлайн. Под обявата се появиха десетки мнения, които слагат под въпрос достоверността ѝ – и то по непредвидена причина.
Много консуматори се усъмниха в самото изказване за „ зелени бадеми “ по това време на годината:
„ Какви бадеми, те занапред цъфтят! “
„ Навън е зима, това няма по какъв начин да е правилно. “
„ Историята куца още от началото. “
Други коментиращи насочват вниманието към държанието на децата и опцията разказът да е пресилен или неопределено предаден. Появиха се и по-остри отзиви, свързани с възпитанието и уважението към частната благосъстоятелност.
Не липсваха и иронични реакции, сравняващи обстановката с „ военна зона поради джанки “:
Веселин Митков Петрешков: " Представям си за зелени джанки, в случай че лапетата берат, то ще хвърчат гранати ще има сложени мини към джанката и ще я обхождат дронове във въздуха ".
Факт е, че в България бадемите нормално узряват в края на лятото, а напролет едвам стартират да се развиват. Това слага въпрос дали става дума за действителни бадеми, за различен плод – или за неправилност в описа.
В същото време, в случай че фактически е имало приложимост или проява на оръжие, и то бойно, както твърди майката, против деца, казусът е извънредно сериозен и предстои на инспекция от органите на реда.
Към момента няма публична информация от полицията за случая. Остава да се обясни: имало ли е действително изстрели, употребявано ли е оръжие или пиротехника, какво тъкмо се е случило в двора. Случаят демонстрира какъв брой бързо една история може да провокира публично напрежение – само че и какъв брой значимо е обстоятелствата да бъдат изяснени, преди да се вършат дефинитивни заключения.
Истина, пресилване или неразбирателство? Отговорът следва.
Ето целия пост на Мария Илиева:
Вчера, сред 14:30 и 15:00 ч., синът ми дружно с още няколко деца се прибирали от учебно заведение. По пътя видели дърво със зелени бадеми и решили първо да попитат притежателя дали могат да си откъснат. Той им разрешил.
В един миг обаче обстановката излязла отвън надзор. Децата са прекалили, а мъжът реагирал извънредно несъответстващо – извадил револвер и стрелял по тях. Уплашени, всички почнали да бягат. В паниката синът ми изпуснал телефона си в двора.
Когато се върнал да си го изиска, мъжът още веднъж го заплашил и траял с агресивното си държание. Детето било мощно уплашено и се обадило на татко си. Когато той дошъл и попитал дали е стрелял, мъжът отрекъл и декларирал, че е хвърлял пиратки, с цел да ги сплаши.
Това ли е методът да уплашиш едно дете? Всички сме правили сходни неща като дребни, само че никой не е стрелял по нас. Хората в действителност са откачили тотално.
Ситуацията е извънредно сериозна и неприемлива – става въпрос за деца. Подадохме сигнал в полицията и чакаме казусът да бъде разследван и да се вземат нужните ограничения.
Пазете децата си!
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




