Швейцария започна с трудна победа – 1:0 над Камерун. Гола

...

Швейцария започна Мондиал 2022 с 1:0 над Камерун

Швейцария стартира с сложна победа – 1:0 над Камерун. Гола вкара роденият в Камерун Бреел Емболо при започване на второто полувреме. 25-годишният нападател не отпразнува попадението си.

. През 2014-а той получи и швейцарско поданство.

Камерун игра мощно през първото полувреме и сътвори няколко положителни благоприятни условия за гол. Ян Зомер обаче избави удари на Мбемо, Чупо-Мотинг и Екамби. После Аканджи би настрана от вратата в рядка опция за Швейцария.

Три минути след почивката европейците поведоха. Шакири центрира отдясно, а Емболо засече във вратата. В 57-ата минута Чупо-Мотинг още веднъж стреля, само че Зомер отново избави. Малко по-късно и Онана се намеси след удар на Рубен Варгас.

В последните секунди резервата Харис Сеферович можеше да вкара за 2:0. Защитник на Камерун обаче почисти от голлинията.

Загубата е осма подред за африканския отбор на международни финали.
Източник: flashnews.bg