Швейцария постигна втора победа в група Б в 30-ото издание на

...
Швейцария постигна втора победа в група Б	в 30-ото издание на

Швейцария не остави шанс на Русия в Хопман къп

Швейцария реализира втора победа в група " Б " в 30-ото издание на неофициалното международно състезание за смесени тимове " Хопман къп ", което се организира в австралийския град Пърт. Роджър Федерер и Белинда Бенчич завоюваха с 3:0 победи против Русия.

Федерер даде задатък на Швейцария, откакто победи Карен Хачанов с 6:3, 7:6(8). Двубоят се игра пред рекордните 13 943 фенове.

All smiles as #Benderer complete the sweep 4-3(1) 3-4(3) 4-1 for #TeamSwitzerland in the mixed doubles #HopmanCup pic.twitter.com/hbpmwbDDje
— Hopman Cup (@hopmancup) January 2, 2018
Швейцарецът загуби подаването си още на старта на дуела, само че още във втория гейм направи пробив за 1:1. След това Федерер поведе с 4:1 и без проблеми взе първия сет. Във втората част се игра без пробиви 12 гейма, само че в края на тайбрека Федерер съумя да поведе с 9:8 и при собствен сервис завърши мача.

More action to come with the mixed doubles. v #HopmanCup pic.twitter.com/L0Hr5im6Zs
Във втория сингъл Белинда Бенчич надви над Анастасия Павлюченкова с 6:1, 3:6, 6:3. На двойки Федерер и Бенчич победиха Павлюченкова и Хачанов с 4:3 (1), 3:4 (3), 4:1.

В другия дуел от групата Съединени американски щати завоюва против Япония с 2:1. Съединени американски щати и Швейцария ще играят един против различен в четвъртък. Победителят ще се класира за финала на шампионата в събота.