Швейцария победи Япония с 3:1 в среща от група Б

...

Швейцарките с 11:1 след първите два мача от хокейния турнир

Швейцария победи Япония с 3:1 в среща от група " Б " на олимпийския шампионат по хокей на лед при дамите. Така възпитаничките на Даниела Диас реализираха втори следващ триумф в конкуренцията и с цялостен актив от 6 точки заемат първото място, с което направиха голяма крачка към четвъртфиналите. Сара Бенц осъществя две бързи попадения малко след средата на втората част, а при започване на третия интервал Алина Мюлер направи резултата типичен в интерес на европейките.

Японките върнаха един гол посредством Ханае Кубо 12:27 минути преди края, само че за повече нямаха сили. Вратарката на швейцарките Флоранс Шелинг се показа впечатляващо и приключи с 37 спасявания. Във втората среща за деня по-късно през днешния ден Швеция среща домакина Корея и при триумф ще си обезпечи място на четвъртфиналите дружно с Швейцария.

Срещи от втория кръг в група " Б " на олимпийския шампионат по хокей на лед за дами:

Швейцария - Япония - 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)