Швейцария победи България с 4:0 в последната среща от Световните

...

Лъвовете завършиха квалификациите с 0:4 срещу Швейцария |

Швейцария победи България с 4:0 в последната среща от Световните квалификации за Катар 2022 в група С.

С тази победа Швейцария събра 18 точки, а по същото време Италия приключи 0:0 при гостуването на Северна Ирландия и остана на 2-ото място с 16. Така швейцарците отиват непосредствено в Катар, а Италия ще играе баражи. Северна Ирландия е с 9 точки на 3-о място, България е на 4-о място с 8, а Литва е на последното място с 3.

Домакините имаха предимство от самото начало и трите гола в нашата врата бяха много дребен израз на превъзходството им. Все отново преди почивката голове нямаше, до момента в който през втората част играчите на треньора Мурат Якин подвигнаха темпото.

Ноа Окафор, Рубен Варгас, резервата Седрик Итен и Ремо Фройлер вкараха четирите попадения във вратата на Иван Караджов, а още два гола бяха анулирани поради засади.

" Днес безусловно нищо не се получи. Швейцария игра доста мощно, изключително Шакири. Както и много от футболистите им, които играят в средата на терена. Особено по десният фланг ни направи много проблеми и множеството компликации пристигнаха оттова.

Не бяхме подредени вярно. Основно за това, нали знаете -  когато загуби един тим, виновност носи треньорът. Така че поемам цялата отговорност. Неприятна загуба, с която завършихме годината. Нямам какво повече да кажа ", разяснява селекционерът ни Ясен Петров.
Източник: offnews.bg