Швейцария и Италия играят при резултат 0:0 в мач от

...

НА ЖИВО: Швейцария - Италия 0:0

Швейцария и Италия играят при резултат 0:0 в мач от Група С от международните квалификации за Мондиал 2022.

Гостите стартираха по-агресивно и упражниха преса в началните минути. В 13-ата минута ЧИро Имобиле се озова на добра позиция, само че изстрелът му от наказателното поле бе блокиран, след което Лоренцо Инсиние овладя кълбото и нанесе удар, само че право в ръцете на Ян Зомер.

"Адзурите " продължиха да бъдат нападателни и в 19-ата минута Мануел Локатели изведе Доменико Берарди зад тила на отбраната. Нападателят напредна и стреля, само че вратарят на Швейцария уверено избави.

В 23-ата минута след следващата многходова офанзива на Италия Доменико Берарди насочи изстрел от границата на наказателното поле, принуждавайки Ян Зомер да улови.

Постепенно двата тима заформиха борба в средата на терена, а Швейцария погледна по самоуверено към вратата на Джанлуиджи Донарума. Рикардо Родригес центрира остро в наказателното поле, след което последва рикошет в крайници на Джовани Ди Лоренцо, което обърка стража на Италия, само че топката излезе в ъглов удар.

В 34-ата минута Лоренцо Инсиние насочи доста техничен удар в далечния ъгъл, пращайки топката на сантиметри над напречната греда.

Четири минути преди края на първото полувреме пристигна и най-хубавото състояние за домакините. Мануел Аканджи стреля с глава, пращайки топката рисково покрай десния непряк дирек.