Швеция и Дания допълниха полуфиналната четворка на световното първенство по

...

Швеция срещу Франция и Дания срещу Норвегия в битки за място на финала на световното първенство по хандбал за жени

Швеция и Дания допълниха полуфиналната четворка на международното състезание по хандбал за дами.

Скандинавките победиха против Германия с 27:20 (16:6) в Хернинг. Момичетата на Йохана Виберг стартираха чудесно, като поведоха със 7:0 и не позволиха попадение в първите 14 минути от дуела. До почивката те усилиха задатъка си до 16:6, а през втората част не позволиха изненада.

За място на финала Швеция ще срещне олимпийския първенец Франция, който във вторник вечерта се оправи с Чехия с 33:22 (18:16).

Домакините от Дания пък отстраниха Черна гора с 26:24 (13:10). Двубоят стартира равностойно, само че след 9:9 възпитаничките на Йеспер Йенсен вкараха три следващи гола и до края направляваха срещата. След почивката европейските вицешампионки усилиха задатъка си до 20:13, което предреши крайния победител.

На полуфиналите Дания ще играе против защитаващия купата си Норвегия.