Шведският лекоатлет Робел Фсиха, който спечели Европейското първенство по крос-кънтри

...

Европейски шампион по крос-кънтри беше наказан за 4 години, отнеха му титлата

Шведският лекоатлет Робел Фсиха, който завоюва Европейското състезание по крос-кънтри в Лисабон през предходната година, е осъден с отнемане от спортни права за четири години поради приложимост на допинг. Новината беше обявена през днешния ден от Шведската федерация по лека атлетика.

Фсиха е дал позитивна проба от стероида тестостерон по време на проба на 25-и ноември. През февруари тестът се удостовери и тогава беше спрян краткотрайно от участия до изясняване на случая, а в този момент наказването е изрично - 4 години.

Стефан Олсон от шведската федерация сподели, че резултатът е явен и няма какво да се добави повече. До 1-и юни състезателят от еритрейски генезис има право на апелира наказването. В решението се споделя също по този начин, че му се лишава и купата от Европейското състезание в Португалия.

Лекоатлетът дойде в Швеция през 2013-а година като емигрант, а от 2018-а година получи и паспорт от северната страна и стана национал. В момента е на 24 години.