Шумен. Замърсеността на въздуха в Шумен, който днес бе в

...
Шумен. Замърсеността на въздуха в Шумен, който днес бе в
Коментари Харесай

Иван Иванов, БСП: България има нужда от нова перспектива и „Визия за България“ я дава

Шумен. Замърсеността на въздуха в Шумен, който през днешния ден бе в челото на градовете с най-мръсен въздух в България, неналичието на вероятност за младежите, демографската рецесия и неналичието на вложения и работни места бяха измежду главните проблеми, сложени от жителите на град Шумен на среща с народните представители от ПГ на „ Българска социалистическа партия за България “ Иван Иванов, Иван Ченчев и проф. Анелия Клисарова. Това оповестиха от пресцентъра на Народно събрание на Българска социалистическа партия . Жителите на Шумен желаеха тактика и включване на съответни ограничения за стимулирате на образованите фамилии, с цел да остават да работят те у нас и да основават своите фамилии тук. Те обявиха, че по този начин стопанската система и високо софтуерните производства, препоръчани във Визията ще бъдат по-бързо развити. Хората предложиха в документа да залегне и стимулирането на компании, които употребяват високи технологии и екологични материали в своето произвеждане.
Народният представител Иван Иванов съобщи, че България има потребност от нова вероятност и „ Визия за България “ я дава. „ Свидетели сме на непрекъснати кавги и конфликти при ръководещите, които нямат идейна и политическа основа, а са предизвикани от персонални спорове и предпочитание за власт. С Визията Българска социалистическа партия сподели, че е алтернативата на това ръководство. Ние слагаме страната и държавността преди всичко “, съобщи Иванов. Той добави, че страната би трябвало да е сътрудник и асистент на българските жители, тъй като водим всички отрицателни ранглисти в Европейски Съюз. „ Младите фамилии, грижата за тях и оставането им у нас също намират своето място във Визията. Записаните ограничения, свързани с тях, към този момент бяха препоръчани в различния бюджет на партията. Предложението ни за прогресивно подоходно облагане също ще помогне за стимулирането освен на младите фамилии, само че и за развиването на бизнеса “, сподели още Иванов. Народният представител сподели още, че тези, които получават повече и не отделят солидарно от своите средства, не е заслужено, тъй като те стават все по-богати, до момента в който всеобщо българите са небогати.
„ Българска социалистическа партия желае коренна смяна в системата на опазването на здравето. На първо място, лечебните заведения не би трябвало да бъдат търговски сдружения, а лечебни заведения. Това ще подсигурява, че тяхната функционалност е да лекуват, а не да търгуват със здраве “, разяснява националният представител проф. Анелия Клисарова. Тя добави, че контролът на парите в системата също е извънредно значим, тъй като годишно за здраве се дават 9 милиарда лева, а услугата става все по-некачествена. Тя обясни и предлагането на левицата за основаване на здравна карта, с цел да може да се обезпечи съответно опазване на здравето на всички български жители. „ След като тя бъде направена, няма да се закриват общински и регионални лечебни заведения, а ще се развиват и модернизират “, сподели още националният представител. Клисарова уточни, че Българска социалистическа партия не е срещу частните лечебни заведения, само че е срещу те да употребяват обществени средства. „ Който има опция да се лекува в тях, може свободно да го прави, само че държавните и общински лечебни заведения би трябвало да бъдат безвъзмездни за всички български жители и единствено те да могат да употребяват държавни средства “, съобщи националният представител.
„ Област Шумен е преди всичко по брой закрити учебни заведения в страната. 67 са учебните заведения закрити през последните 10 години “, сподели националният представител Иван Ченчев. Той добави, че с предложенията на Българска социалистическа партия във Визията, свързани с образованието, закриването на учебни заведения ще бъде спряно, тъй като децата би трябвало да могат да учат покрай домовете си. „ Пари за обучение, опазване на здравето, обществени услуги и развиване на стопанската система има, само че министър председателят ги раздава еднолично. Затова Министерският съвет би трябвало да разпределя единствено 1% от остатъка в бюджета, а Народното събрание да има достъп до останалите пари, с цел да бъдат те транспарантно употребявани “, сподели още Ченчев.
Източник: focus-news.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР