Шумен 61 взе лесна победа като гост на Добруджа в

...

Лесна победа за хандбалния шампион Шумен 61 на старта на първенството

„ Шумен 61 ” взе лесна победа като посетител на „ Добруджа ” в мач от пъвия кръг на новия хандбален шампионат в елита при мъжете. Шампионите демонстрираха класа, играха по-добре и завоюваха справедливо с 32:20 (16:9). Дебют за шуменци направи новото попълнение Тансер Юсню. Добре се включиха и юношите на клуба, които дебютираха в мъжкия състав.

Интрига в мача имаше единствено първите 3-4 минути, когато домакините съумяха да поведат първо с 1:0, след това с 2:1. Гостите отвърнаха с две съвършени попадения на Александър Димитров и Димитър Грозев за 2:2. Оттук до края на дуела водещият отбор бе „ Шумен 61 ”. Няколко следващи попадения на Грозев и Александър Димитров след бързи контри дадоха да се разбере, че изненада в този конфликт няма да има.

Всъщност двуоят бе решен сред 12-ата и 25-ата минута, когато първенците нанизаха 7 безответни гола – от 7:5 до 14:5. В тия минути осъществиха още веднъж Грозев, Ал. Димитров, Пламенов и капитанът Михайлов, разписа се и юношата Каников.

След почивката картината на игралното поле не се промени, макар че треньорът на гостите Никола Карастоянов промени състава и от аварийна пейка се извъртяха всички състезатели.

Шампионите играха със самочувствие, бяха по-добре проведени в отбрана, а когато подвигаха оборотите и в нахлуване, нещата им се получаваха. Няколко хубави попадения след довеждане докрай на контри осъществя Теодор Димитров, добре се включи пивотът Савов, а опитният Миро Симеонов осъществя единственото 7-метрово мятане в мача.

На вратата на гостите положителни изяви имаха Ивайло Костов и Хасан Хасанов. Костов записа 15 спасявания, а влезлият за малко след почивката Хасанов отрази 3 удара на „ Добруджа ”.

Най-резултатен за спечелилите бе Димитър Грозев, който наниза 6 гола във вратата на съперника. За добричлии с най-вече попадения се регистрира Йордан Николов – 6.

„ Изиграхме добър мач на старта на шампионата. Видя се още какъв брой доста работа ни чака. В отбрана положихме старания, успяхме да използван това, което тренирахме. В нахлуване към момента има какво да се желае. Младите се включиха доста добре – занапред ще натрупат още убеденост и самочувствие. Грешките, които позволиха, ще почистим по време на тренировки ”, разяснява треньорът на първенците Никола Карастоянов.

Във втория кръг шуменци одобряват тима на „ Фрегата ” (Бургас). Мачът е идната събота, 24 септември от 17 ч в зала „ Арена Шумен ”.