Щутгарт надви Вердер Бремен с 2:0 като домакин в мач

...

Трети пореден успех за Щутгарт, Гираси с дежурен гол

Щутгарт надделя Вердер Бремен с 2:0 като хазаин в мач от 13-ия кръг в шампионата на Германия, постигайки трети следващ триумф. Щутгарт остава на трета позиция във краткотрайното класиране в Бундеслигата с 30 точки, а Вердер Бремен е 13-и в подреждането с 11 точки, като към този момент четири срещи няма победа в шампионата.

27-годишният нападател на домакините Дениз Юндав се разписа за 1:0 в 17-ата минута, а футболистите на Щутгарт освен задържаха задатъка си до почивката, само че имаха шансове и за още попадения.

Гол на Серу Гираси в 21-ата минута не бе зачетен поради засада и отново той пропусна да усили задатъка на домакините в 40-ата минута.

Гираси обаче не сгреши в 75-ата минута, когато бе прецизен при отсъдената за Щутгарт дузпа и оформи крайното 2:0.