Щутгарт надделя с 1:0 над Кьолн в среща от 22-ия

...

Щутгарт измъкна победата в Кьолн

Щутгарт надви с 1:0 над Кьолн в среща от 22-ия кръг на Бундеслигата. Попадението бе дело на Саша Калайджич в 49-ата минута. Двата отбора не впечатлиха изключително през първата част и оставиха всичко по-интересно за след почивката.

Именно четири минути след нейното начало гостите получиха нарушаване наоколо до наказателното поле. С неговото осъществяване се нагърби Борна Соса, който центрира чудесно Калайджич надбяга своя личен надзирател и простреля Тимо Хорн. Пет минути по-късно Силас Вамангитукак можеше да удвои, само че стреля едва в центъра на вратата след корнер и стража се намеси.

Домакините се отличиха само с удар на резервата Салих Йозджан в 77-ата минута от разстояние, който срещна гредата на Грегор Кобел. С тази победа Щутгарт към момента заема десетото място в класирането, а Кьолн продължава да е 14-и с 21.

Бундеслига 22 кръг, събота 20 февруари  Кьолн 0:1краен резулат  Щутгарт