Щутгарт изпусна два гола аванс и завърши наравно 2:2 в

...

Щутгарт изпусна два гола аванс срещу Херта

Щутгарт изпусна два гола задатък и приключи наедно 2:2 в семейството си на Херта. Срещата беше от 14-ия кръг на Бундеслигата.

В 15-ата минута домакините хванаха „ остарялата дама” на контратака и стигнаха до гол посредством Омар Мармуш. Четири минути по-късно Хамади ал Гадиуи откри Филип Форстер, който с удар в десния ъгъл вкара за 2:0.

В 22-ата минута Мармуш можеше да вкара и трети гол, само че вратарят избави. В 34-ата минута гол на Ишак Белфодил беше анулиран поради засада.

В 40-ата минута берлинчани се върнаха в мача. Стеван Йоветич се разписа, откакто се оправи със отбраната на домакините и означи за 2:1.

В 66-ата минута Мармуш прати топката във вратата, само че беше в състояние на засада. Десет минути по-късно Белфодил откри Йоветич, който оформи крайното 2:2.

Двата тима са в долната половина на класирането. Щутгарт е 15-и с 14 точки, до момента в който Херта има пункт повече.