Щутгарт излезе начело в класирането на Бундеслигата поне за около

...

Щутгарт победи Дармщад и поведе в Бундеслигата

Щутгарт излезе отпред в класирането на Бундеслигата най-малко за към 24 часа. В откриващия мач от петия кръг на немското състезание швабите надиграха с 3:1 новака Дармщад и записаха четвъртия си триумф през сезона.

Двубоят стартира по-добре за гостите от Дармщад, които откриха резултата в 17-ата минута след автогол на Дан-Аксел Загаду. Бившият състезател на Борусия Дортмунд прати топката в личната си врата след центриране на Тим Скарке.

Отговорът на домакините обаче бе незабавен и в 22-рата минута Серу Гираси комбинира с Енцо Мило, който изравни за 1:1.

Самият Гираси бе прецизен в 32-рата минута, когато се разписа с мощен удар. Така националът на Гвинея осъществя деветия си гол от последните си девет точни удара в Бундеслигата.

Крайното 3:1 още веднъж бе завършено от " играча на мача " Гираси, който вкара в добавеното време на второто полувреме. По този метод той стана вторият състезател в историята на Бундеслигата, който вкарва 10 гола в първите пет мача от сезона след Роберт Левандовски.