Щутгарт и Борусия (Мьонхенгладбах) не се победиха в мач от

...

Щутгарт и Борусия си вкараха четири гола

Щутгарт и Борусия (Мьонхенгладбах) не се победиха в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата. Двата тима приключиха 2:2 на " Мерцедес Бенц Арена ".

Първи в резултата поведоха гостите посредством Щиндт, осъществил от дузпа. Швабите изравниха посредством Гонсалес, а Закария направи 1:2. Крайният резултат бе завършен от дузпа Уамангитука.

Срещата стартира равностойно. В 34-ата минута гостите получиха право да изпълянт дузпа, осъществена от Щиндл.

В 58-ата минута,Николас Гонсалес засече пас от Борна Соса и не даде късмет на Ян Зомер с прострелен удар с глава в долния десен ъгъл за 1:1.
 Илия Груев-младши дебютира в Бундеслигата при триумф на Вердер

Българският гений се появи в игра в продължението на мача с Аугсбург

В 61-ата минута, Денис Закария овладя по съвършен метод подаване на ръба на пеналтерията, пристигнало от Ларс Щинд, и нанесе добър удар за 1:2.

В самия завършек на мача след разглеждане от ВАР, съдията отсъди дузпа в интерес на швабите. Зад бялата точка застана Уамангитука, който не даде късмет на вратаря и с шанс осъществя дузпа. Ударът му попадна под напречната греда, отбивайки се от нея, само че Ян Зомер не стигна до топката.

След този мач, Щутгарт е на 10-ото място с 22 точки. Борусия пък е 7-ми с 25 пункта.