Ще започна с една огромна молба - мили момичета, обичайте

...
Ще започна с една огромна молба - мили момичета, обичайте
Коментари Харесай

Мили момичета, моля ви, обичайте тялото си: историята на Линда, която почина на 36 след поставяне на хиалурон в бюста Новини

Ще стартира с една голяма молба - благи девойки, обичайте тялото си. Грижете се за него като за храм. То е вашият дом тук, на Земята. То е красиво, то е нежно, женствено. То носи вашия самостоятелен отпечатък.

Не е нужно да изглеждате като всички останали. По-големият бюст не ви прави по-привлекателни, нито по-умни, нито по-успели.

Ако въпреки всичко решите, че няколко кубика ще ви създадат по-щастливи, проверете мястото и лекаря, на които поверявате живота си.

Мили девойки, животът ви коства доста повече от две заглеждания на улицата, едно охолно деколте и няколко интервенции, които нито са елементарни, нито са толкоз безвредни, колкото си мислите.

Преди да го извършите си задайте въпроса дали си коства - неудобството, заплахата, риска. Убедена съм, че нищо не е толкоз скъпо, колкото живота ви. А вие за какво сте подготвени да рискувате?

Обичайте себе си. Обичайте тялото си. Вслушвайте се в неговите сигнали. Иначе се стига до ето такива тъжни, трагични истории. Като историята на 36-годишната Лидия Димитрова, наричана от околните си Линда.

Последното известие на Линда

„ Не съм добре, не мога да стана, някаква реакция от гърдите направих... Не мога да си държа главата изправена. Не ме питай по какъв начин вървя до тоалетна. Някакъв призрачен сън е. Много съм слаба. Болката в гърдите отмина към този момент, само че аз не мога да хапвам. Повръщам. И слабея. “

Това са думи от гласово известие, изпратено от 36-годишната Лидия Димитрова, до нейна другарка. Само три дни по-късно тя умира. Според нейните близки повода е безапелационна – затруднения след процедура за увеличаване на бюста с хиалуронов филър, осъществена в Дупница.

Разследването по случая продължава, а за първи път пред медиите застана близка другарка на умрялата жена, която пожела да остане анонимна. Нейният роман хвърля светлина върху събитията, довели до съдбовния край.

„ Причината да приказвам през днешния ден е това, което Линда би споделила на всяка жена, която обмисля сходна процедура: „ Недейте. Не си го причинявайте. Струва ли си да изгубя живота си? “, споделя приятелката ѝ.

Тя разказва Лидия като човек, който е бил корав съперник на филърите и естетичните корекции.

„ Никога не ми е минавало през мозъка, че тя самата ще изиска да го направи. Може би в някаква точка на изкривяване е решила да опита да усъвършенства нещо в себе си “, добавя тя. Липсата на публична информация

Именно тази другарка съпровожда Линда на първата консултация при доктор Борис Дашков. Поради неналичието на публична информация от институциите и отхвърли на лекаря да разяснява, нейният роман остава единственият източник на информация за хронологията на събитията.

Всички обаче знаем за резултата - тръгичният завършек на една млада жена. Жена, която е търсила хубав външен тип, а е срещнала гибелта.

Какво се случи с Линда - от първата консултация до последния ден от живота ѝ

Първа консултация (22.12.2025 г.): „ По време на консултацията думите на доктора бяха, че нейните гърди са по учебник и ще станат съвършено. Обещанията му бяха, че процедурата е 100% безвредна и няма какво да се обърка “, споделя приятелката на Линда.

Първа процедура (07.01.2026 г.): Лидия се подлага на първата намеса, при която с канюла и под локална анестезия ѝ е инжектиран филър. Първоначално тя изпитва единствено лек дискомфорт.

„ След като се прибира, вижда асиметрия на гърдите и бучки. Свързва се с него и той споделя да пристигна отново, с цел да оправи асиметрията, като тази втора намеса ще бъде безвъзмездна “, твърди източникът за Нова телевизия.

Втора процедура (03.03.2026 г.): Въпреки че самият доктор в началото е декларирал, че повторна процедура е допустима най-рано след три месеца, по негова рекомендация Лидия се подлага на втора намеса по-малко от два месеца по-късно.

„ На 3 март, след второто слагане на филъра, стартира една остра болежка. На 4 март тя се утежнява. Не може да се изправи, не може да пие вода сама, не може да диша. Болката е неописуема “, споделя приятелката ѝ. Реакцията на лекаря.

От гласовото известие на Линда излиза наяве, че тя самата е подозирала, че положението ѝ е съществено.

„ Това, което той е направил, когато е схванал, че тя не е добре, е било да ѝ предпише купчина медикаменти. Нито е питал за температура – в случай, че той знае, че в случай че има такава, това е първият симптом за зараза. Нито е посъветвал да отиде на обзор “, приключва описа си близката на умрялата жена.

Случаят с Линда, умряла след козметична процедура, повдига съществени въпроси за лекарската отговорност и контрола в опазването на здравето. Близките на младата жена търсят истината за случилото се. Разследването продължава.

А аз ви апелирам, благи девойки, не разменяйте живота си за няколко кубика измислено самочувствие. Не си коства, повярвайте ми.

Източник: woman.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР