Ще ядем кюфтета и кебапчета с по-малко вода, това предвижда

...
Ще ядем кюфтета и кебапчета с по-малко вода, това предвижда
Коментари Харесай

БАБХ с нови изисквания за пилешките кюфтета и кебапчета

Ще ядем кюфтета и кебапчета с по-малко вода, това планува смяна на рецептата, призната от Българската организация по сигурност на храните. Става дума за кюфтета и кебапчета от пилешко месо, които ще бъдат с етикет “Стара планина”. Новите условия към този момент са оповестени на уеб страницата на БАБХ.

Припомняме, че до момента беше позволено в кебапчетата и кюфтетата от пилешко месо да има 70% водно наличие, а в този момент към този момент границата е 63 %. В същото време обаче се усилва наличието на мазнини – от 15% до момента на 21 % съгласно новата рецепта.

Запазва се наличието на сол – 2 на 100. Според документа заготовки на кюфтета и кебапчета към този момент ще се оферират охладени при 1 до 4 градуса, а не както до момента – при 2 градуса.

Рецепта планува кебапчетата и кюфтетата да се подготвят от над 74 кг месо, малко над 18 кг сланина, сол, киселинни регулатори, кимион в друго съответствие, черен пипер, и към 3,9 кг вода и лед. От Българската организация по сигурност на храните подсетиха, че стандартът „ Стара планина “ не е наложителен, само че производителите, които показват, че продуктите им дават отговор на него, би трябвало да съблюдават рецептата.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР