ШРИВПОРТ, Луизиана (AP) — Берен Мортън завърши 27 от 43

...

Мортън и Брукс водят Тексас Тех над Калифорния с 34-14 в Independence Bowl

ШРИВПОРТ, Луизиана (AP) — Берен Мортън приключи 27 от 43 подавания за 256 ярда и три тъчдауна през първото полувреме, извеждайки Тексас Тех до Победа с 34-14 над Калифорния в Independence Bowl в събота вечер.

Tahj Brooks се втурна за 99 ярда и резултат, до момента в който Red Raiders (7-6) преодоляха извънредно начало. Те изключиха Беърс (6-7) през последните три четвърти, с цел да завоюват 47-ото издание на 11-ия най-стар боул мач в колежанския футбол.

Тексас Тех водеше с 24-14 на полувремето, а Брукс, четвъртият в нацията -водещ ръшър, вкара единствения тъчдаун за второто полувреме със 7-ярдов пробег през третата четвърт.

Това беше третата поредна победа в купата за Red Raiders, които сбъркаха началния удар. Първокурсникът в Кал Фернандо Мендоса по-късно нанесе пас от 25 ярда за тъчдаун към Монро Йънг, с цел да даде преднина на Мечките 15 секунди в мача.

Калифорния имаше златна опция да усили преднината си, само че Мендоса беше контузен при трета борба за Texas Tech 5. Кал...