Шоу на ст. Сан Сиро! Милан срази Верона с 3:2

...

Ибрахимович се завърна при страхотен обрат на "Милан"

Шоу на ст. " Сан Сиро "! " Милан " съкруши " Верона " с 3:2 в мач от 8-ия кръг на италианската Серия " А ". " Росонерите ", които бяха без четирима съществени играчи - Тео Ернандес, Анте Ребич и Браим Диас поради COVID-19 и контузения Майк Менян, се постановиха след поврат от 0:2.

За почитателите на гранда от Милано има и друга добра вест - завръщането в игра на Златан Ибрахимович, появил се като промяна в 77', с цел да запише своя мач №100 с червено-черния екип в Калчото.

Тази вечер " Милан " сподели съмнения преди почивката и гостите се възползваха. Джанлука Капрари даде задатък на " Верона " в 7', а в 21' Антонин Барак удвои от дузпа, отсъдена за фаул на Алесио Романьоли против Никола Калинич.

Снимка: Getty Images

Треньорът на " росонерите " Стефано Пиоли реагира - на почивката Раде Крунич и Саму Кастийехо замениха Даниел Малдини и Алексис Салемакерс.

Домакините реализираха напън и той даде резултат в 59', когато Рафаел Леао центрира, а Оливие Жиру прати топката в мрежата зад Лоренцо Монтипо. Стигна се до 73' - нарушаване против Кастийехо и дузпа за " Милан ". Зад топката застана Франк Кесие, който не сбърка - 2:2.

Малко след изравнителния гол в игра за " Милан " влезе Ибрахимович. Шведската суперзвезда бе отвън терените от 12 септмеври насам заради травма. Появата му може би стресна гостите, тъй като секунди по-късно Корай Гюнтер се означи безразсъден автогол, подарявайки трите точки на отбора от Милано.

С триумфа " Милан " се изкачи на върха във краткотрайното класиране. " Росонерите " са с актив от 22 точки - една повече от " Наполи ", който приема " Торино " на следващия ден.

Утре спортният канал на bTV Media Group - RING, ще излъчи три дуела от 8-ия кръг на Серия " А ". Програмата ни стартира с " Каляри " - " Сампдория " от 13:30 ч., продължава с " Емполи " - " Аталанта " от 16:00 ч. и приключва с " Венеция " - " Фиорентина " от 21:45 ч.
Източник: btvnovinite.bg