Шотландските грандове Рейнджърс и Селтик стартираха с победи в евротурнирите.

...

Селтик и Рейнджърс с важни победи в евротурнирите

Макар и по-нископоставената конкуренция - Лига Европа , първата победа за деня беше извоювана от " сините " на Стивън Джерард . Грандът нямаше особени проблеми при визитата си на Сейнт Джоузеф от Гибралтар, побеждавайки го с 4:0 .
 ЦСКА победи Титоград с 4:0 в мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа
Мощно начало за ЦСКА в Лига Европа, " алените " вкараха четири гола на черногорския Титоград

Селекцията на Добри Митов обезсмисли идния реванш в Подгорица

Любопитното е, че всички попадения паднаха след почивката, когато точни бяха Джака, Оджо, Голдсън и Морелос. Като титуляр в офанзивата на отбора беше подложен ветеранът Джърмейн Дефо.

Далеч по-големи компликации имаше Селтик в Шампионската лига . Хората на Нийл Ленън имаха непредсказуемо посещение на ФК Сараево , което въпреки всичко бе извоювано с 1:3 от " детелините ".
 Цървена звезда не съумя да вкара гол на литовския отличник

Сръбският гранд приключи 0:0 със Судува

Двубоят не потегли по никакъв начин добре за тях, като се оказаха догонващи в резултата след единствено 29 минути в босненската столица. Последва обаче цялостен поврат. До почивката Джонстън изравни, а по-късно Одсън Едуар и Скон Синклеър оформиха крайния резултат.

СЕЙНТ ДЖОУЗЕФ - РЕЙНДЖЪРС 0:4

0:1 Джак (50 " ), 0:2 Оджо (56 " ), 0:3 Голдсън (68 " ), 0:4 Морелос (77 " )

ФК САРАЕВО - СЕЛТИК 1:3

1:0 Оремус (29 " ), 1:1 Джонстън (35 " ), 1:2 Едуар (51 " ), 1:3 Синклеър (85 " )