Шотландия постигна късен обрат за 2:1 при гостуването си на

...

Шотландия обърна Норвегия с два късни гола

Шотландия реализира късен поврат за 2:1 при гостуването си на Норвегия в. Така островитяните не престават с цялостен актив – три триумфа от три мача.

Домакините, водени от Ерлинг Холанд и Мартин Йодегор, имаха предимство през целия дуел. Те стигнаха до гол обаче чак след час игра. Райън Портеъс извърши нарушаване в наказателното поле против Холанд. А той трансформира в гол отсъдената дузпа, реализирайки 54-ото си попадение през 2023 година. До този миг Шотландия имаше.

Шест минути преди края на постоянното време голмайсторът на Манчестър Сити беше сменен. Три минути по-късно Линдън Дайкс изравни след груба неточност в защитата на Норвегия. 120 секунди по-късно Джон Макгин подаде за Дайкс и той продължи към резервата Кени Маклийн за 1:2.

Шотландия е преди всичко в група „ А “ с 9 точки. Испания е на второ място с три точки, норвежците са на трета позиция с една точка.
Източник: flashnews.bg