Шесткратният шампион от финалния турнир на осемте най-добри тенисисти -

...

Федерер победи и Зверев в Лондон - пак е полуфиналист

Шесткратният първенец от финалния шампионат на осемте най-хубави тенисисти - швейцарецът Роджър Федерер за 14-и път се класира за полуфиналите от 15-те си участия. Сега го направи след втората си победа в група " Борис Бекер " в Лондон - този път против германеца Александър Зверев със 7:6, 5:7 и 6:1. А в една от формалните ложи на зала О2 беше и самият Бекер.

36-годишният Федерер завоюва тайбрека на първия сет с 8:6 откакто губеше с 0:4! Във втория поведе с 2:0 гейма, само че Зверев изравни, а в 12-ия гейм реализира и втори пробив. В решаващият трети сет 20-годишният немец не устоя душевен, загуби 3 от сервис-геймовете си, а с това и мача за 2 часа и 13 минути.

В четвъртък срещата Зверев - Джак Сок ще дефинира втория полуфиналист от групата, а хърватинът Марин Чилич отпада.
Източник: bnr.bg