6 арестувани за 18-те мъртви емигранти
Шестима са към този момент задържаните по случая с 18-те мъртви мигранти от Афганистан, които бяха открити в камион до софийското село Локорско
Според информация от близки до следствието двама от арестуваните са задържани на територията на София и околни обитаеми места, а останалите 4-ма – в Бургас.
Изяснява се дали измежду задържаните не са лидерът на транспортното средство и негов сателит. Това обаче би трябвало да стане ясно след експертизи, които са планувани от проверяващите.
Камионът, в който бяха открити мигрантите, е имал един притежател по документи и различен действителен притежател, като се обяснява дали и двамата имат съпричастност към случая на трафик на незаконни имигранти.
В транспортното средство е бил оборудван специфичен тайник за мигранти, в който те са били качени от лидера и неговия сателит, а като цяло товарната част на транспортното средство е била употребена за транспорт на дървен материал.
Разследващите са открили, че в последните месеци този камион е пътувал няколко пъти по еднакъв маршрут сред Източна България и столицата. Това е било открито след обзор на камери в разнообразни елементи на страната.
Предстои да се откри дали в тези направления камионът е превозвал незаконни имигранти.
Междувременно по Нова телевизия основният секретар на Министерство на вътрешните работи Петър Тодоров разгласи, че петимата арестувани по случая с зарязан край Локорско камион с мигранти са престъпно проявени.
„ Това е един в действителност драматичен случай. Към момента има арестувани 5 лица. Всички те са престъпно проявени с множеството престъпни прояви. Две от тях имат голям брой прояви за трафик на мигранти ”, посочи той.
Заподозрените уредници на групата имат две досъдебни производства за предходната година.
По едното от тях има условна присъда от 5 месеца отнемане от независимост, акцентира основният секретар на Министерство на вътрешните работи.
Източник: БНР, Нова телевизия
Според информация от близки до следствието двама от арестуваните са задържани на територията на София и околни обитаеми места, а останалите 4-ма – в Бургас.
Изяснява се дали измежду задържаните не са лидерът на транспортното средство и негов сателит. Това обаче би трябвало да стане ясно след експертизи, които са планувани от проверяващите.
Камионът, в който бяха открити мигрантите, е имал един притежател по документи и различен действителен притежател, като се обяснява дали и двамата имат съпричастност към случая на трафик на незаконни имигранти.
В транспортното средство е бил оборудван специфичен тайник за мигранти, в който те са били качени от лидера и неговия сателит, а като цяло товарната част на транспортното средство е била употребена за транспорт на дървен материал.
Разследващите са открили, че в последните месеци този камион е пътувал няколко пъти по еднакъв маршрут сред Източна България и столицата. Това е било открито след обзор на камери в разнообразни елементи на страната.
Предстои да се откри дали в тези направления камионът е превозвал незаконни имигранти.
Междувременно по Нова телевизия основният секретар на Министерство на вътрешните работи Петър Тодоров разгласи, че петимата арестувани по случая с зарязан край Локорско камион с мигранти са престъпно проявени.
„ Това е един в действителност драматичен случай. Към момента има арестувани 5 лица. Всички те са престъпно проявени с множеството престъпни прояви. Две от тях имат голям брой прояви за трафик на мигранти ”, посочи той.
Заподозрените уредници на групата имат две досъдебни производства за предходната година.
По едното от тях има условна присъда от 5 месеца отнемане от независимост, акцентира основният секретар на Министерство на вътрешните работи.
Източник: БНР, Нова телевизия
Източник: plovdiv-online.com
КОМЕНТАРИ




