МЗ: Шестима от пострадалите при катастрофата на Хемус остават за лечение в болница
Шестима от потърпевшите при злополука на автомагистрала „ Хемус “ остават за лекуване в болница, оповестиха от здравното министерство на фейсбук страницата си. Трима души са в УМБАЛ „ Св. Анна “, двама във Военномедицинска академия и един в УМБАЛ „ Царица Йоанна “ – ИСУЛ. По информация от лечебните заведения пациентите са в устойчиво положение
При случая е един човек, потърпевши са общо 16 души – шест дами, девет мъже и едно дете на три години, допълниха от Министерство на здравеопазването.
На място неотложно са изпратени няколко екипа на Центъра за незабавна здравна помощ – София. След осъществени прегледи и оказана здравна помощ 10 от потърпевшите са освободени за домашно лекуване. Сред тях са тригодишното дете и неговата майка.
Министерството на здравеопазването благодари на екипите на незабавна помощ и лечебните заведения, както и на Министерство на вътрешните работи и Групово дело „ Пожарна сигурност и отбрана на популацията “ за бързата реакция и съгласуваност при преодоляването на обстановката.
Екипите на Столична община (СО) реагираха неотложно след подадения сигнал към тел. 112, съобщи кметът на София Васил Терзиев във връзка тежкия пътен случай на автомагистрала „ Хемус “. В съгласуваност със Спешна помощ, полицията и службите за пожарна сигурност беше оказано подпомагане за обезопасяване на региона, организация на придвижването и подкрепяне на дейностите на терен, в това число за бързото и безвредно извеждане на потърпевшите от рейса, показва Терзиев.
В " Пирогов " са превозени петима потърпевши при злополуката на автомагистрала „ Хемус ”, измежду тях е и тригодишно дете, оповестиха от болничното заведение.
По-рано от Агенция " Пътна инфраструктура " оповестиха, че е възобновено придвижването при км 12 на автомагистрала " Хемус " в посока София, откакто краткотрайно се осъществяваше в дейната лента заради злополуката.
При случая е един човек, потърпевши са общо 16 души – шест дами, девет мъже и едно дете на три години, допълниха от Министерство на здравеопазването.
На място неотложно са изпратени няколко екипа на Центъра за незабавна здравна помощ – София. След осъществени прегледи и оказана здравна помощ 10 от потърпевшите са освободени за домашно лекуване. Сред тях са тригодишното дете и неговата майка.
Министерството на здравеопазването благодари на екипите на незабавна помощ и лечебните заведения, както и на Министерство на вътрешните работи и Групово дело „ Пожарна сигурност и отбрана на популацията “ за бързата реакция и съгласуваност при преодоляването на обстановката.
Екипите на Столична община (СО) реагираха неотложно след подадения сигнал към тел. 112, съобщи кметът на София Васил Терзиев във връзка тежкия пътен случай на автомагистрала „ Хемус “. В съгласуваност със Спешна помощ, полицията и службите за пожарна сигурност беше оказано подпомагане за обезопасяване на региона, организация на придвижването и подкрепяне на дейностите на терен, в това число за бързото и безвредно извеждане на потърпевшите от рейса, показва Терзиев.
В " Пирогов " са превозени петима потърпевши при злополуката на автомагистрала „ Хемус ”, измежду тях е и тригодишно дете, оповестиха от болничното заведение.
По-рано от Агенция " Пътна инфраструктура " оповестиха, че е възобновено придвижването при км 12 на автомагистрала " Хемус " в посока София, откакто краткотрайно се осъществяваше в дейната лента заради злополуката.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




