Русия удари частна дестска градина в Харков
Шестима души бяха ранени при съветска офанзива с дронове против Холодногорски регион на Харков , оповестиха локалните управляващи, представени от БиБиСи. Засегната е частна детска градина, която се възпламени след ударите.
Началникът на регионалната военна администрация Олег Синегубов заяви първоначално , че са били ранени четирима души , като двама са в тежко положение. По-късно броят на потърпевшите набъбна на шестима. Мъж и жена са приети в болница, като дамата е с тежки изгаряния.
Кметът на града Игор Терехов удостовери в Telegram, че детската градина е била непосредствено ударена и че в нея е избухнал пожар. Всички деца са били евакуирани в точния момент. Един от потърпевшите е в безсъзнание и е настанен в интензивно поделение.
Атаката е извършена около обед на 22 октомври. Според локални поданици и градските управляващи са чути минимум три детонации. Пожарните екипи към момента работят на място.
Две деца и четирима възрастни убити при поредна съветска офанзива против Украйна
Дронове и ракети предизвикаха спирания на електрозахранването в цялата страна
Източник: news.bg
КОМЕНТАРИ




