Карлос Контрера към ППДБ: Защо излъгахте софиянци, че ще спрете презастрояването?
Схемата „ пупче за имотче “ в София се разпростира и се вихри с цялостна мощ
Арх. Любо Георгиев: „ Спираме практиката пупче за имотче, с цел да ограничим презастрояването в София. “ Това са думи на заместник-кмета по градско обмисляне на София в изявление пред в. „ 24 часа “.
Цитатът написа общинският консултант в Столичния общински съвет Карлос Контрера и го употребява като насочна точка за коментар по тематиката.
Хубави лозунги, единствено че те радикално се разграничават от действителността в столичната администрация. Практиката „ пупче за имотче “ по думите на заместник-кмета не просто продължава, само че безшумно пълзи всяко едно съвещание на Столичния общински съвет. В типичния за ППДБ-Спаси София жанр - едно се приказва, друго се прави. Бяха давани години наред гръмогласни поръчки, че презастрояването в София ще бъде спряно, бъдат ли определени. Е, трета година София се ръководи от ППДБ-Спаси София и техни фрагменти, само че така наречен уплътняване на кварталите си върви, а някои знакови градежи бяха стартирани и довършени тъкмо в мандата на кмета Терзиев, безапелационен е зам.-председателят на Вътрешна македонска революционна организация.
11 ноември 2025, 08:48
Протест на поданици на столичния " Младост 1 " против презастрояването
На идната сесия на СОС ППДБ оферират да се одобрят два забавни подробни устройствени проекта - един за „ Овча Купел “ на ул. „ Иван Хаджийски “ и един за „ Люлин “ - на бул. „ Панчо Владигеров “. Като вторият е експресен проект - импортиран ноември 2025 година и май 2026 година към този момент е в СОС за утвърждение.
Скоростта е забележителна за Столична община, чак съмнителна, прекомерно съмнителна, разяснява още Контрера и продължава:
Казусът в Люлин е забавен, тъй като е с пет реда претекстове, само че визира основен бул., значима транспортна артерия за Люлин, трасе на МГТ. Анализ на транспортните потоци и транспортно моделиране, несъмнено, няма.
20 март 2025, 12:02
Шкварек: Терзиев и основните му архитекти са натиснали газта на презастрояването, против което сякаш щяха да се борят
От написаното нагоре следва тежката равносметка, че градоустройството е много по-различно от захаросаните изявленията. Промяна няма! Няма никаква воля в Столична община за нов метод в градоустройството и градското обмисляне. Освен работни групи и тежки изявленията в комфортни медии – нищо.
Пупче за имотче продължава с цялостна мощ с подписите на хората, които твърдяха, че това стопира. Очаквам ППДБ да излязат и да кажат за какво по този начин им се получава? Защо не просто внасят такива неща, а и си ги гласоподават (често с поддръжката на ГЕРБ). Много въпроси има, които пудренето по медиите няма да разрешат.
Прилагаме и цялостния текст на позицията на Карлос Контрера :
Хубави лозунги, единствено че те радикално се разграничават от действителността в столичната администрация. Практиката „ пупче за имотче “ по думите на заместник-кмета не просто продължава, само че безшумно пълзи всяко едно съвещание на Столичния общински съвет. В типичния за ППДБ-Спаси София жанр - едно се приказва, друго се прави. Бяха давани години наред гръмогласни поръчки, че презастрояването в София ще бъде спряно, бъдат ли определени. Е, трета година София се ръководи от ППДБ-Спаси София и техни фрагменти, само че така наречен уплътняване на кварталите си върви, а някои знакови градежи бяха стартирани и довършени тъкмо в мандата на кмета Терзиев.
На идната сесия ППДБ оферират да се одобрят два забавни подробни устройствени проекта - един за Овча Купел на ул. „ Иван Хаджийски “ и един за Люлин - на бул. „ Панчо Владигеров “. Вторият е експресен проект - импортиран ноември 2025 година и май 2026 година към този момент е в СОС за одобрение. Скоростта е забележителна за Столична община, чак съмнителна, прекомерно съмнителна.
Казусът в Люлин е забавен, тъй като е с пет реда претекстове, само че визира основен бул., значима транспортна артерия за Люлин, трасе на МГТ. Анализ на транспортните потоци и транспортно моделиране, несъмнено, няма.
Интересно ми е да чуя какво мисли арх. Любо Георгиев за тези и други обстоятелства. Градоустройството е много по-различно от захаросаните изявленията. Промяна няма! Има пудрене, че нещата ще се случват по нов метод, а в действителност, са по-зле и от преди. Няма никаква воля в Столична община за нов метод в градоустройството и градското обмисляне. Освен работни групи и тежки изявленията в комфортни медии - нищо.
Пупче за имотче продължава с цялостна мощ с подписите на хората, които твърдяха, че това стопира. Очаквам ППДБ да излязат и да кажат за какво по този начин им се получава? Защо не просто внасят такива неща, а и си ги гласоподават (често с поддръжката на ГЕРБ). Много въпроси има, които пудренето по медиите няма да разрешат.
Главният въпрос е - за какво излъгахте софиянци и за какво продължавате най-нагло да ги лъжете, че ще спирате презастрояването?!
FaceBookTwitterPinterest




