Шефилд Юнайтед спечели гостуването си на Евертън с 2:0, след

...

Шефилд Юнайтед удари Евертън за първа победа като гост

Шефилд Юнайтед завоюва гостуването си на Евертън с 2:0, откакто Йери Мина си означи автогол през първото полувреме, а удар на Лис Мусе оформи резултата за гостите на „ Гуудисън Парк”.

„ Карамелите” завоюваха първите си две семейства през сезона и преобладаваха в огромни интервали от срещата, само че без ефективен триумф. Пет минути преди края на първата част Мина си засече топката във вратата след центриране на Оливер Норууд. „ Остриетата” бяха пресиране доста от съперника в следствие, а Бернард изиска дузпа, само че без резултат.

Евертън пък изпитваше компликации да приключи офанзивите си при подредената отбрана на Шефилд Юнайтед.

Тимът на Крис Уайлдър подпечата триумфа си, откакто резервата Мусе прониза Джордан Пикфорд, с цел да вкара първия си гол за тима.

Победата прати Шефилд на осмото място с осем точки, четири над зоната на изпадащите. Евертън, който бе освиркан в края на мача, е 14-и с шест точки.