Шарльороа продължава с добрите си игри от началото на сезона

...

Иван Горанов изгледа от пейката победа на Шарльороа

Шарльороа продължава с положителните си игри от началото на сезона в шампионата на Белгия. Играчите на Карим Белосин записаха 4-а поредна победа на сметката си, откакто надиграха с 2:0 Антверп вкъщи. Българинът Иван Горанов остана на аварийна пейка в този мач и не се появи на терена.

И двата гола за Шарльроа осъществя Шамар Николсон. Той откри резултата в 17-ата минута, а в добавеното време заби и втори гол, с който подпечата триумфа на своя отбор.

Домакините бяха подкрепени и от обстоятелството, че Антверп игра с човек по-малко от 22-ата минута, когато Бригер Верстрете получи пряк червен картон и остави тима си с човек по-малко.

С тази победа Шарльороа има цялостен актив от 12 точки и води в класирането пред Стандард (Лиеж) с 10 и Беершот с 9 точки. Антверп е на 13-ата позиция с 4 точки.