ШАРЛОТВИЛ, Вирджиния (AP) — Блейк Хинсън отбеляза 27 точки и

...

Блейк Хинсън отбеляза 27, докато Пит сложи край на серия от 23 домакински победи за номер 21 Вирджиния, 74-63

ШАРЛОТВИЛ, Вирджиния (AP) — Блейк Хинсън означи 27 точки и направи пет от 14-те тройки на Питсбърг, и възходящите Пантери сложиха завършек на най-хубавата серия от 23 домашен победи на Вирджиния № 21 в нацията, 74-63 във вторник вечерта.

Хинсън имаше 18 точки след полувремето, а Джаланд Лоу приключи с 12 за Пантерите ( 16-8, 7-6 Atlantic Coast Conference), които завоюваха четвъртата си поредна победа и шестата от седем, продължавайки настояването си за присъединяване в шампионата на NCAA.

Рийс Бийкман водеше Вирджиния (19-6, 10-4) с 19 точки, само че нормално хубавичко отбрана на Кавалиърс не съумя да забави Питсбърг, който вкара 32 от 58-те си удара оттатък линията за 3 точки. Поредицата от осем победи на Вирджиния също завърши, дружно с поредицата от 48 мача, в които държеше съперниците на ACC под 70 точки вкъщи.

Пантерите изоставаха с 49-47, преди тройката на Хинсън да провокира серия от 17-5, включваща още две тройки на Хинсън и една на Лоу. Пит поведе с 64-54 с 6:30 до кр...