ШАРЛОТ, Северна Каролина — Никс направиха лесна работа с лесен

...

Никс с къси играчи победиха Хорнетс без звезди за седма поредна победа

ШАРЛОТ, Северна Каролина — Никс направиха лесна работа с елементарен съперник в първия си мач без Джулиус Рандъл.

Дуото Виланова на Джалън Брънсън и Донте ДиВинченцо комбинира 60 точки, пирувайки на мизерните Хорнетс макар отсъствията заради травми на Рандъл и ОГ Ануноби.

Тяхната победа със 113-92 приключи успеха на Шарлът за сезона и избута победната серия на Ню Йорк до най-хубавите седем мача в лигата.

Стършелите (10-35), губещи от четири следващи мача, останаха до полувремето, до момента в който Никс (30-17) се приспособиха към живота без двамата си постоянни нападатели.

След това Хорнетс оправдаха репутацията си, като се отхвърлиха, малко откакто старши треньорът им Стив Клифърд призна преди мача: „ Не е като да играем смислени игри. “

Брансън записа 32 точки за 34 минути, хвърляйки 13 за 24. Ди Винченцо записа 42 минути с 28 точки при 22 удара (15 опита за 3 точки), възползвайки се от голяма зелена светлина и компенсирайки отсъстващите точки на Рандъл.