Шарл Леклер спечели последните 4 квалификации в Баку плюс и

...
Шарл Леклер спечели последните 4 квалификации в Баку плюс и
Коментари Харесай

Ще се пребори ли Леклер с Проклятието от Баку?

Шарл Леклер завоюва последните 4 квалификации в Баку плюс и една подготовка за спринт там, само че още няма победа в Азербайджан. Ако Шарл завоюва и в петък, то той ще изравни 59-годишния връх на Джим Кларк за четири следващи извоювани полпозишъна за едно и също съревнование, само че без победа в него.

Кларк, който има две международни трофеи, е спечелил квалификациите в Монако сред 1962 и 1964, а по-късно и през 1966. За него това се водят четири следващи пола, защото през 1965 Кларк не кара Монако, а започва в “Инди 500 ”, където печели успеха. Единственият му триумф от тази серия извоювани квалификации е 4-ото място в Монте Карло през 1964.
 Ръсел пропуща медийния ден в Баку поради болест Ръсел пропуща медийния ден в Баку поради болест
Резултатите на Леклер в Баку са по-добри - той има три приключени надпревари с най-хубаво класиране второ място през 2024. През 2021 Шарл приключи четвърти, през 2022 отпадна поради щета в мотора, а през 2023 беше трети. През 2023 Леклер завоюва и квалификацията за спринта, само че в надпреварата остана втори зад Серхио Перес.
 Хаджар отхвърли, че е подписал с Ред Бул за следващата година Хаджар отхвърли, че е подписал с Ред Бул за догодина
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР