Шампионският отбор на Етър от 1991 г. надделя с 6:4

...

Футболен празник украси 30-годишнината от шампионската титла на Етър

Шампионският тим на Етър от 1991 година надви с 6:4 след дузпи (в постоянното време 2:2) над шампионския отбор на Берое от 1986 година в мач, който означи 30-ата годишнина от триумфа на " виолетовите ".

Футболният празник на стадион " Ивайло " даде опция на публиката по трибуните да приветства още веднъж своите любимци след толкоз години, а страстите бяха безспир. Екипът на Етър (пълно копие на този от 1991 г.) облякоха още веднъж Николай Донев, Калоян Чакъров, Цанко Цветанов, Сашо Христов, Сашо Димов, Георги Георгиев, Бончо Генчев, Георги Попиванов, Илиян Киряков, Ангел Червенков, Генчо Генчев, като съставът бе допълнен от първенците с юношите от 1996 година Стефан Ангелов, Тодор Колев, Свилен Василев, Стефан Николов, Владимир Атанасов, Пламен Станчев, както и Явор Генчев. Тимът бе воден от именитите треньори Георги Василев и Стоян Петров.
 Етър готви празник: Бончо Генчев и компания излизат против ветерани на Берое

Ще бъде показана и биографичната книга " Трифон Иванов - Железния: Биография на една безконечна легенда "

Мачът бе равносилен, с доста атрактивни моменти, а ветераните демонстрираха учудващо добра кондиция макар горещото време. В 8-ата минута Бончо Генчев откри Георги Георгиев, който изведе в кулоар Тодор Колев и той с майсторски прехвърлящ удар откри - 1:0. Гостите изравниха в 15-ата минута, когато Георги Бинев пусна пред опразнената врата на Мюмюн Кашмер за 1:1. Двата отбора имаха още по една чиста опция, като Петко Петков от гостите с прехвърлящ удар нацели гредата, а за Етър след центриране от корнер на Киряков Бончо Генчев с атрактивна странична ножица вкара гол, който неизвестно за какво бе анулиран от рефера.
 Снимка 534066
Източник:

След почивката Цанко Цветанов от близко можеше да изведе още веднъж Етър напред, само че вратарят на Берое избави. В самия завършек на още веднъж Мюмюн Кашмер вкара за гостите - 1:2, само че в ответната офанзива отново Тодор Колев фиксира крайното 2:2.

За наслада на публиката се стигна до дузпи, в които Георги Георгиев, Цанко Цветанов, Владимир Атанасов и Тодор Колев бяха безпогрешни, до момента в който Калоян Чакъров избави два удара на гостите и Етър сграбчи успеха с 4:2.
 Снимка 534064
Източник:

За Берое играха Ивко Ганчев, Илия Илиев, Христо Белчев, Венелин Сивриев, Кънчо Кашеров, Теньо Минчев, Радко Калайджиев, Станислав Йорданов, Мюмюн Кашмер, Петко Петков, Васил Драголов, а като запаси Митко Коцинов, Димитър Петров, Данаил Илиев, Петьо Винков, Дончо Атанасов, Борислав Георгиев, Станимир Гажев, Валентин Грудев и Георги Бинев. Треньори - Иван Вутов и Георги Белчев.

Преди мача шествие по пистата под овациите на публиката направиха всички тимове от детско-юношеската школа на Етър. После всеки един от първенците излезе под бурните овации, а истинската шампионска купа още веднъж се появи на стадион " Ивайло " след 30 години. Председателят на Великотърновския общински съвет Венцислав Спирдонов я връчи на капитана Николай Донев и в цялостно повтаряне на награждаването от 1991 година всеки от играчите я подвигна над главата си. От шампионския отбор не можаха да участват Красимир Балъков, Пламен Проданов, Игор Кислов, Мирослав Байчев, Адриян Гайдарски, Александър Александров и Мариян Метларов. С овации бе почетена паметта на отишлите си от този свят Цветомир Първанов, Петьо Рашев, Мирослав Миронов, инж. Димо Димов, Иван Ангелов, Стефан Донев, Петър Шабарков и легендата Трифон Иванов.
 Снимка 534061
Източник:

Приветствия имаше от Венцислав Спирдонов и капитана на Берое Теньо Минчев, възпоменателни плакети за мача получиха всички участници, дарове имаше и от гостите от Берое.
 Снимка 534060
Източник:

На стадиона прозвуча и достоверен запис от награждаването на Етър от 1991 година, а в почивката на мача бяха показани книгите " Трифон Иванов - Железния: Биография на една безконечна легенда " и " Те играха за Етър ", а също и юбилейният вестник на Ангел Ганцаров " Виолетови първенци ". След мача срещата продължи с " трето полувреме ", в което господстваха спомените за славните шампионски времена.