Шампионките от Марица (Пловдив) надиграха домакините от Славия с 3:0

...

Марица с нова бърза победа

Шампионките от Марица (Пловдив) надиграха домакините от Славия с 3:0 (25:14, 25:10, 25:12) в отсрочена среща от 3-ия кръг в НВЛ-жени. Срещата се организира в зала " Христо Ботев " в столицата, а не в зала " Панайот Пондалов ", където по домакинстват " белите ". Шампионките са с оптимален актив от 4 победи от 4 мача и 12:0 гейма.

Славия - Марица @@@

Маричанки взеха първата част с 25:14 след сполучлива блокода на Десислава Николова. Шампионките завоюваха втория гейм с 25:10 след обсада на Добрина Христоскова. Мачът беше затворен след неточност от сервис на състезателка на Славия за 25:12.

Най-полезна за Марица в срещата стана Александра Миланова с 12 точки, следвана от американката Александра Холстън с 10 и канадската националка Дженифър Крос с 9 точки. Най-резултатна за Славия пък стана Ивана Станкова с 9 точки.

По-малко от 48 часа, в петък (15 ноември) от 16,00 часа, в старозагорската зала " Иван Вазов " Марица ще играе среща против локалния Берое (Стара Загора) в дербито на 5-ия кръг в НВЛ.

ГАЛЕРИЯ от мача СЛАВИЯ - МАРИЦА 0:3 - ТУК!!!
Снимки: Иван Йочев, Sportal.bg