Шампионката през 2017 година Елена Остапенко отпадна във втория кръг

...

Шампионката през 2017 година Елена Остапенко отпадна

Шампионката през 2017 година Елена Остапенко отпадна във втория кръг на Откритото състезание на Франция по тенис. Поставената под номер 17 латвийка загуби от Пейтън Стиърнс (САЩ) с 3:6, 6:1, 2:6 за 103 минути.

Двубоят мина при разменено превъзходство. 21-годишната американка, която дебютира на " Ролан Гарос ", доминираше в първия и в третия сет, в които повеждаше с по 5:1 гейма, което се оказа решаващо за крайния триумф. Стиърнс, 69-а в международната класация, за първи път в кариерата завоюва мач против състезателка от топ 20.

Украинката Елина Свитолина, някогашна номер 3 в света, която пропусна миналогодишното издание на шампионата поради раждането на първото си дете, завоюва втори следващ мач при завръщането си в Париж. Трикратната четвъртфиналистка в конкуренцията преодоля нерешително начало, след което осъществя поврат против  квалификантката Сторм Хънтър с 2:6, 6:3, 6:1.

Поставената под номер 3 Джесика Пегула (САЩ) също продължава в третия кръг, откакто отстрани Камила Джорджи с 6:2 и отричане на италианката поради травма на дясното коляно. Джорджи доближи за първи път до четвъртия кръг на Откритото състезание на Франция през предишния сезон, в който Пегула записа дебютно присъединяване на четвъртфинал.

Следващата съперничка на американката ще бъде 28-ата в схемата Елизе Мертенс (Белгия), която отстрани Камила Осорио (Колумбия) с 6:3, 7:6(3). Любопитното е, че Мертенс доближава до третия кръг на " Ролан Гарос " при всяко от седемте си участия в шампионата до момента, само че в никакъв случай не е прекосявала четвъртия рунд.