Шампионката от Ролан Гарос Ига Швьонтек се класира за втория

...

Шампионката от Ролан Гарос тръгна с чиста победа в Аделаида

Шампионката от " Ролан Гарос " Ига Швьонтек се класира за втория кръг на шампионата по тенис за дами на твърда настилка в Аделаида (Австралия) с награден фонд 535 530 $. Поставената под номер 5 в схемата полякиня отнесе Медисън Бренгъл (САЩ) с 6:3, 6:4 за 78 минути, откакто направи пет пробива в мача и три пъти загуби подаването си.

Следващата противника на Швьонтек е Медисън Инглис (Австралия), която в оспорван дуел победи 36-годишната си сънародничка Саманта Стоусър с 5:7, 7:5, 6:4 за 2:46 часа. В последния сет Стоусър пропиля задатък от 3:0, а Инглис направи пробив в деветия гейм и при собствен сервис затвори мача.

Номер 3 Йохана Конта (Великобритания) отпадна на старна след загуба от американката Шелби Роджърс с 2:6, 2:6 за 77 минути.

Шестата сложена Петра Мартич (Хърватия) също продължава във втория кръг след триумф над Людмила Самсонова (Русия) с 4:6, 6:0, 7:5.

Американската тийнейджърка Коко Гоф победи Ясмин Паолини (Италия) с 6:4, 6:7(4), 6:2 в дуел, траял 2:35 часа. Гоф, която отпадна във втория кръг на Откритото състезание на Австралия по тенис, беше безапелационна в третия сет и даде единствено два гейма на съперничката си.

Швейцарката Джил Тайхман надви над Кристина Младенович (Франция) с 6:2, 7:6(5), Мисаки Дои (Япония) отстрани Анна Блинкова (Русия) със 7:6(5), 3:6, 6:2, а Сторм Сандърс (Австралия) разгроми сънародничката си Айла Томлянович с 6:1, 6:2.

Номер 7 Юлия Путинцева от Казахстан победи Лаура Зигемунд (Германия) с 6:4, 6:4.

Водачката в схемата Ашли Барти (Австралия), която отпадна на четвъртфиналите на Откритото състезание на Австралия, е шампионка в шампионата от мината година. Тя получи " уайлд кард " и във втория кръг в сряда ще играе против Даниел Колинс (САЩ).