Шампионът Ювентус спечели ценна победа с 1:0 срещу водача в

...

С гол на Игуаин "Ювентус" сломи "Наполи" и се доближи на точка

Шампионът " Ювентус " завоюва скъпа победа с 1:0 против лидера в Серия А " Наполи ". Гостите стигнаха до триумфа с гола на Гонсало Игуаин.

Аржентинският нападател, бурно освиркван от последователите на някогашния си тим, вкара в 13-ата минута.

" Наполи " остава на върха с 38 точки. " Бианконерите " са втори с една по-малко. Третият " Интер " е с 36, като приема " Киево " и при триумф ще излезе отпред. " Рома " е четвърти с 34 след триумфа си с 3:1 против " Спал ".

Игуаин даде преднина на " Ювентус " след чудесно развита бърза офанзива. В 13-ата минута след няколко подавания той беше изведен вдясно в наказателното поле и изпревари бранителите и Хосе Рейна, с цел да вкара.

Последва напън на " Наполи ", като домакините имаха няколко рискови удара от разстояние, само че Джанлуиджи Буфон избави всичките. След почивката головите благоприятни условия бяха малко макар желанието на лидера да промени хода на срещата.
Източник: dnevnik.bg