Шампионът Ювентус продължи уверения си ход и спечели и тежкото

...

"Ювентус" победи "Фиорентина" след нови спорове около системата за видеоповторения

Шампионът " Ювентус " продължи уверения си ход и завоюва и тежкото си посещение на " Фиорентина ". " Бианконерите " се постановиха с 2:0 в мач, придружен от нови безредици към използването на видеоповторение.

С триумфа си бяло-черните излязоха отпред в Серия А с 62 точки. С две по-малко е " Наполи ", който приема " Лацио " в събота.

Головете за триумфа вкараха Бернардески и Игуаин през второто полувреме.

Срещата във Флоренция беше под номер 500 за вратаря Джанлуиджи Буфон с екипа на " Ювентус ". Той е позволил 374 гола, като е запазил вратата си " суха " в 244 мача.

През първата част " Фиорентина " очакваше да получи дузпа. След интервенция на системата за видеоповторенията и последвала блъсканица обаче съдията даде знак играта да продължи.

В 56-ата минута Бернардески извърши чудесно директен свободен удар и даде преднина на тима си. Половин час по-късно Киелини пусна извеждащо подаване към Игуаин, който напредна и без проблеми удвои.
Източник: dnevnik.bg