Шампионът в НБА Голдън Стейт и Хюстън ще определят победителя

...

Финалът на Запад ще се реши в седми мач

Шампионът в НБА Голдън Стейт и Хюстън ще дефинират спечелилия във финалната серия на Западната конференция в седми мач, който ще се организира на 29 май в Тексас.

До решителната борба се стигна, откакто Голдън Стейт съумя да победи в личната си зала Хюстън със 115:86, като изоставаше в резултата след първите две четвърти. На полувремето Стеф Къри и компания изоставаха с 10 точки, само че по-късно се разиграха и завоюваха идващите две със смазващо предимство и резултат 64:25, с което заличиха пасива от " ракетите ".

Над всички за спечелилите беше Клей Томпсън, който приключи с 35 точки и 6 битки. Къри добави 29 точки, 5 битки и направи шест асистенции.

Финалът на Изток сред Кливлънд и Бостън също ще се реши в седми мач, който ще се изиграе в понеделник сутринта българско време.